Кроки, необхідні для подальшого розвитку України, які інноваційна сфера має робити вже сьогодні, окреслила очільниця IP офісу Олена Орлюк, звернувшись до учасників VI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», присвяченої Міжнародному дню інтелектуальної власності.
«Розвиток складових інновацій, охорони та захисту прав інтелектуальної власності, популяризація та підвищення культури IP мають бути елементом загальної стратегії і державної політики для України. Забезпечення цього разом з усіма стейкхолдерами відкриє перспективне майбутнє для країни, перед якою стоїть надскладне завдання – не лише вибороти перемогу, але і повернути людей, завести інвестиції і в найкоротші строки провести відбудову», – зазначила Олена Орлюк.
Ключові виклики для інноваційної сфери, на які керівниця IP офісу звернула увагу учасників конференції:
«Враховуючи останній досвід прийняття держав до ЄС, у випадку України і Молдови Європейський Союз оцінюватиме не лише впровадження відповідних положень європейського законодавства, але і їх імплементацію та застосування на практиці: як працює, наприклад, сфера IP-захисту, судова гілка влади, перспективи повноцінного запуску IP-суду, питання поваги до здобутків творчої діяльності та інтелектуальної власності. На жаль, у сфері науки та освіти ми поки не досягли бажаного рівня комерціалізації та інноваційного менеджменту. Його основу мають складати фахівці, які вивчали досвід функціонування і розбудови інноваційних екосистем та суб’єктів в Україні і за кордоном, які успішно працюють на базі провідних університетів. Саме політехнічні та дослідницькі виші мають бути опорними університетами для розвитку інноваційної і промислової складової в частині винахідницької діяльності на рівні, якій відповідає реаліям наявної технологічної революції», – підсумувала керівниця IP офісу.
Також серед завдань, окреслених для IP офісу в цьому процесі: опрацювання питань інноваційного розвитку, популяризації IP, підтримки і консультування креативних індустрій, створення єдиного вікна послуг для дослідників, винахідників та інноваторів, розвиток менторства та робота з винахідницькою спільнотою для сприяння проходженню повноцінної стадії комерціалізації.
Довідково:
VI Всеукраїнська науково-практична конференція «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності, проводиться в режимі онлайн 26 квітня.
Захід організовано Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» спільно з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс), Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана та Українським державним університетом науки і технологій.
В заході беруть участь представники українських та зарубіжних університетів, науково-дослідницьких закладів, фахової спільноти юристів та патентних повірених.
Коментарів немає