Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Розвиток інновацій та підвищення культури IP мають бути елементом державної політики України, – Олена Орлюк
  26 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Розвиток інновацій та підвищення культури IP мають бути елементом державної політики України, – Олена Орлюк

   

  Кроки, необхідні для подальшого розвитку України, які інноваційна сфера має робити вже сьогодні, окреслила очільниця IP офісу Олена Орлюк, звернувшись до учасників VI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», присвяченої Міжнародному дню інтелектуальної власності.

   

  «Розвиток складових інновацій, охорони та захисту прав інтелектуальної власності, популяризація та підвищення культури IP мають бути елементом загальної стратегії і державної політики для України. Забезпечення цього разом з усіма стейкхолдерами відкриє перспективне майбутнє для країни, перед якою стоїть надскладне завдання – не лише вибороти перемогу, але і повернути людей, завести інвестиції і в найкоротші строки провести відбудову», – зазначила Олена Орлюк.

   

  Ключові виклики для інноваційної сфери, на які керівниця IP офісу звернула увагу учасників конференції:

  • перехід на новий технологічний рівень, інтеграція до європейського дослідницького простору;
  • стимулювання та заохочення до творчої та винахідницької діяльності в Україні;
  • вдосконалення механізмів комерціалізації інтелектуального доробку в сфері науки і освіти, інноваційний менеджмент в університетах та науково-дослідних установах;
  • запобігання зниженню якості освіти в постпандемічних та воєнних умовах, заохочення молоді до отримання актуальних та корисних знань;
  • співіснування з результатами діяльності штучного інтелекту;
  • оцінка рівня гармонізації та імплементації законодавства ЄС.

   

  «Враховуючи останній досвід прийняття держав до ЄС, у випадку України і Молдови Європейський Союз оцінюватиме не лише впровадження відповідних положень європейського законодавства, але і їх імплементацію та застосування на практиці: як працює, наприклад, сфера IP-захисту, судова гілка влади, перспективи повноцінного запуску IP-суду, питання поваги до здобутків творчої діяльності та інтелектуальної власності. На жаль, у сфері науки та освіти ми поки не досягли бажаного рівня комерціалізації та інноваційного менеджменту. Його основу мають складати фахівці, які вивчали досвід функціонування і розбудови інноваційних екосистем та суб’єктів в Україні і за кордоном, які успішно працюють на базі провідних університетів. Саме політехнічні та дослідницькі виші мають бути опорними університетами для розвитку інноваційної і промислової складової в частині винахідницької діяльності на рівні, якій відповідає реаліям наявної технологічної революції», – підсумувала керівниця IP офісу.

   

  Також серед завдань, окреслених для IP офісу в цьому процесі: опрацювання питань інноваційного розвитку, популяризації IP, підтримки і консультування креативних індустрій, створення єдиного вікна послуг для дослідників, винахідників та інноваторів, розвиток менторства та робота з винахідницькою спільнотою для сприяння проходженню повноцінної стадії комерціалізації.

   

   

  Довідково:

   

  VI Всеукраїнська науково-практична конференція «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності, проводиться в режимі онлайн 26 квітня.

   

  Захід організовано Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» спільно з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс), Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана та Українським державним університетом науки і технологій.

   

  В заході беруть участь представники українських та зарубіжних університетів, науково-дослідницьких закладів, фахової спільноти юристів та патентних повірених.

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає