Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Практика впровадження політики інтелектуальної власності: підсумки круглого столу для ЗВО і наукових установ (відгуки учасників)
    31 Жовтня 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Практика впровадження політики інтелектуальної власності: підсумки круглого столу для ЗВО і наукових установ (відгуки учасників)

     

    Основні принципи та правила формування IP політики обговорили під час круглого столу, який український ІР офіс влаштував для представників закладів вищої освіти та науковців.

     

    Впровадження політики інтелектуальної власності у ЗВО і наукових установах – частина підвищення ІР культури українців, – зазначила директорка ІР офісу Олена Орлюк у вітальній промові.

     

    Вона нагадала, що півтора роки тому IP офіс презентував проєкт Типової політики інтелектуальної власності для ЗВО і наукових установ. Майже рік йшли обговорення його зі стейкхолдерами галузі. На початку 2024 року IP офіс опублікував відповідні методичні рекомендації. І наразі триває етап імплементації IP політики за допомогою цих рекомендацій.

     

    “Тому для нас дуже важливі відгуки безпосередньо тих, для кого це розробляли. Бо саме заклади вищої освіти та наукові установи мають бути флагманом не тільки у створенні інновацій та технологій, а й в розбудові ІР культури в цілому. Для цього ІР офіс готовий допомогти усім”, – зауважила очільниця IP офісу.

     

    Під час круглого столу “Практика впровадження політики інтелектуальної власності” активні дискусії тривали довкола ключових викликів впровадження IP політики, мотивації науковців і кроків до успішної комерціалізації розробок.

     

     

    Спікерами виступили:

     

    • Анатолій Кодинець, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права ННІП КНУ ім. Тараса Шевченка;

     

    • Віталій Яроцький, доктор юридичних наук, член кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри цивільно-правової політики, права інтелектуальної власності та інновацій Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого;

     

    • Наталія Гребенник, керівник Одеського центру трансферу знань та технологій, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Одеського національного економічного університету;

     

    • Наталія Висоцька, виконуюча обов’язків начальника науково-дослідної частини Національного університету “Запорізька політехніка”;

     

    • Леонід Черепов, науковий співробітник наукового відділу освітньо-інформаційних технологій, Державна наукова установа “Центр інноваційних технологій охорони здоров’я” Державного управління справами;

     

    • Марія Матюшенко, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарних наук Луганської державної академії культури і мистецтв, юрист у фірмі “Михайлюк, Сороколат та партнери”.

     

    Отримані знання сприятимуть захисту інтелектуальних здобутків університетів і створенню нових можливостей для їх розвитку. В цьому впевнені учасники заходу, від яких ми отримали відгуки і радо ділимось з вами:

     

     

    Читайте також:

     

    Українська IP Академія запускає проєкт для майстрів народних художніх промислів

     

    IP офіс представляє Методичні рекомендації у сфері інтелектуальної власності для закладів вищої освіти та наукових установ

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає