Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • ІР офіс презентує Типову політику інтелектуальної власності для закладів вищої освіти та наукових установ
    20 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

    ІР офіс презентує Типову політику інтелектуальної власності для закладів вищої освіти та наукових установ

     

    Обговорення проєкту Типової політики інтелектуальної власності для закладів вищої освіти та наукових установ розпочала команда ІР офісу з представниками вишів та наукових інститутів.

     

    Бачення такої політики презентувала керівниця ІР офісу Олена Орлюк під час круглого столу до Міжнародного дня інтелектуальної власності:

     

    Серед завдань IP офісу обговорюється необхідність запровадження ІР політик для різних секторів економіки, освіти і науки з метою інноваційного розвитку України. Одне з них – Типова політика інтелектуальної власності для ЗВО/наукових установ, проєкт якої IP офіс сьогодні презентував. У ньому зібрані загальні положення, на які ми пропонуємо університетам та науковим інституціям звернути увагу при розробці власних локальних актів, що пов’язані з інтелектуальною власністю та інноваційною діяльністю”. 

     

    Типова політика інтелектуальної власності визначає, серед іншого, належність майнових прав ІВ, порядок їх виявлення, набуття, оцінювання, охорони та подальшої комерціалізації, розподіл доходу від комерціалізації інтелектуальної власності між працівниками, здобувачами вищої освіти, дослідниками, винахідниками, інноваторами, а також іншими учасниками інноваційного процесу закладів вищої освіти та наукових установ.

     

    Мета політики інтелектуальної власності:

    • підвищення рівня правової культури у сфері інтелектуальної власності серед учасників освітньої та наукової діяльності;
    • заохочення, стимулювання і підтримка наукових досліджень і розробок;
    • забезпечення правової визначеності правовідносин у зв’язку з створенням та комерціалізацією майнових прав інтелектуальної власності.

     

    “При розробці проєкту ми опиралися на відповідні документи WIPO, досвід провідних університетів та успішних інноваційних центрів світу, досліджували досвід наших суб’єктів інноваційної діяльності та національне законодавство. Наразі ми доопрацьовуємо проєкт методичних рекомендацій (він розроблявся українськими експертами декілька років тому), додатком до якого й буде Типова політика ІР. Й надалі плануємо опрацювати документи разом із профільними міністерствами (економіки та освіти й науки), аби надати якісний правовий інструментарій для активного залучення результатів R&D для розбудови інноваційного середовища. Адже формат документу передбачає допомогу, якою може скористатись університет чи наукова установа при напрацюванні власних розробок. Це не лише про проведення фундаментальних і прикладних досліджень, а й про комерціалізацію результатів науково-дослідної діяльності. І цей запит буде наростати”, – акцентувала керівниця ІР офісу.

     

    За результатами обговорення очікується, що учасники нададуть свої письмові пропозиції до проєкту Типової політики протягом 10 днів на електронну пошту: viktoriia.krechko@nipo.gov.ua.

     

    Читайте також:

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає