Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Діти в цифровому світі: підсумки серії онлайн-занять від IP Academy
  13 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Діти в цифровому світі: підсумки серії онлайн-занять від IP Academy

   

  Як правильно творити у світі цифрових технологій і охороняти власні твори?

   

  Академія інтелектуальної власності українського ІР офісу (IP Academy – National IP Training Center of Ukraine) спільно з освітньою платформою OkStudy провели серію онлайн-занять для маленьких українців.

   

  Це були три унікальні заходи, під час яких юні слухачі дізнались чимало корисного про правові аспекти їхньої творчості. Лекції та майстер-класи відбувались за участі тьюторів-підлітків з OkStudy та Ольги Кулініч, начальниці Департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу.

   

  • Цей цикл лекцій та майстер-класів – важливий крок у формуванні свідомих громадян, які розуміють свої права та вміють їх захищати, – говорить Ольга Кулініч. – Діти та підлітки отримали практичні навички, які допоможуть їм у майбутньому. Ці заходи стали не лише джерелом знань, а й місцем для розвитку творчості та самовираження для учасників. 

   

  “Моя індивідуальність, мої права: як захищати своє ім’я, голос та автограф?”

   

  Під час цього заняття діти дізнались про захист особистих прав, включаючи захист імені, голосу та автографа в цифрову епоху. Зрозуміли відмінність сценічного імені від власного імені та прізвища, пофантазували над їх можливими псевдонімами та сферами творчої діяльності у майбутньому.

   

  Також слухачі дізналися, навіщо реєструвати торговельну марку та як ТМ може запобігти неправомірному використанню сценічного імені іншими особами. Згадали, для яких товарів та послуг відомі особистості використовують своє сценічне ім’я і запропонували власні ідеї щодо товарів, які можуть користуватися попитом.

   

  “Право на власне зображення: де межі та як захищати?”

   

  Діти отримали можливість розглянути важливі аспекти прав особистості та інтелектуальної власності, пов’язані з використанням власного зображення в різних контекстах:

   

  • За яких умов та коли можна фотографувати дітей?
  • Чи достатньо їхньої згоди та чи можуть вони самостійно вирішувати коли та де публікувати власні фотографії?
  • Чи можна дітям фотографуватися для реклами азартних ігор та алкогольної продукції?
  • Як вірно зареєструвати зображення з власної фотографії як торговельної марки та чи можна зареєструвати зображення іншої особи?

   

  “YouTube для молодих талантів: секрети правової сторони творчого процесу”

   

  Юні слухачі дізналися, як правильно представляти себе в цифровому просторі та дотримуватися авторських прав через огляд основних аспектів авторського права та пов’язаних з ним питань у створенні та публікації відео на YouTube.

   

  • Що таке оригінальний контент?
  • За яких умов можна використовувати твори інших авторів?
  • Як робити посилання на використані твори для власного блогу та за яких умов у авторів не буде претензій до такого використання?

   

  Відповіді на ці питання надали слухачам базове розуміння правових засад охорони авторських прав.

   

  Довідково:

   

  Ці зустрічі стали фінальними з тематики прав інтелектуальної власності в межах реалізації проєкту “Формування культури консенсуального вирішення конфліктів як спосіб досягнення справедливості в українському суспільстві”, що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

   

  Читайте також:

   

  “34 полюси творчості”: оцифрування музейних колекцій і авторське право (відео)

   

  Захищай і заробляй на своїх ідеях: IP офіс надає консультації для креативних індустрій

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає