Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Діти в цифровому світі: підсумки серії онлайн-занять від IP Academy
    13 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    Діти в цифровому світі: підсумки серії онлайн-занять від IP Academy

     

    Як правильно творити у світі цифрових технологій і охороняти власні твори?

     

    Академія інтелектуальної власності українського ІР офісу (IP Academy – National IP Training Center of Ukraine) спільно з освітньою платформою OkStudy провели серію онлайн-занять для маленьких українців.

     

    Це були три унікальні заходи, під час яких юні слухачі дізнались чимало корисного про правові аспекти їхньої творчості. Лекції та майстер-класи відбувались за участі тьюторів-підлітків з OkStudy та Ольги Кулініч, начальниці Департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу.

     

    • Цей цикл лекцій та майстер-класів – важливий крок у формуванні свідомих громадян, які розуміють свої права та вміють їх захищати, – говорить Ольга Кулініч. – Діти та підлітки отримали практичні навички, які допоможуть їм у майбутньому. Ці заходи стали не лише джерелом знань, а й місцем для розвитку творчості та самовираження для учасників. 

     

    “Моя індивідуальність, мої права: як захищати своє ім’я, голос та автограф?”

     

    Під час цього заняття діти дізнались про захист особистих прав, включаючи захист імені, голосу та автографа в цифрову епоху. Зрозуміли відмінність сценічного імені від власного імені та прізвища, пофантазували над їх можливими псевдонімами та сферами творчої діяльності у майбутньому.

     

    Також слухачі дізналися, навіщо реєструвати торговельну марку та як ТМ може запобігти неправомірному використанню сценічного імені іншими особами. Згадали, для яких товарів та послуг відомі особистості використовують своє сценічне ім’я і запропонували власні ідеї щодо товарів, які можуть користуватися попитом.

     

    “Право на власне зображення: де межі та як захищати?”

     

    Діти отримали можливість розглянути важливі аспекти прав особистості та інтелектуальної власності, пов’язані з використанням власного зображення в різних контекстах:

     

    • За яких умов та коли можна фотографувати дітей?
    • Чи достатньо їхньої згоди та чи можуть вони самостійно вирішувати коли та де публікувати власні фотографії?
    • Чи можна дітям фотографуватися для реклами азартних ігор та алкогольної продукції?
    • Як вірно зареєструвати зображення з власної фотографії як торговельної марки та чи можна зареєструвати зображення іншої особи?

     

    “YouTube для молодих талантів: секрети правової сторони творчого процесу”

     

    Юні слухачі дізналися, як правильно представляти себе в цифровому просторі та дотримуватися авторських прав через огляд основних аспектів авторського права та пов’язаних з ним питань у створенні та публікації відео на YouTube.

     

    • Що таке оригінальний контент?
    • За яких умов можна використовувати твори інших авторів?
    • Як робити посилання на використані твори для власного блогу та за яких умов у авторів не буде претензій до такого використання?

     

    Відповіді на ці питання надали слухачам базове розуміння правових засад охорони авторських прав.

     

    Довідково:

     

    Ці зустрічі стали фінальними з тематики прав інтелектуальної власності в межах реалізації проєкту “Формування культури консенсуального вирішення конфліктів як спосіб досягнення справедливості в українському суспільстві”, що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

     

    Читайте також:

     

    “34 полюси творчості”: оцифрування музейних колекцій і авторське право (відео)

     

    Захищай і заробляй на своїх ідеях: IP офіс надає консультації для креативних індустрій

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає