Про механізми охорони інтелектуальної власності для стартапів та можливості TISC для підтримки інноваційної діяльності розповідали представниці ІР офісу Анастасія Ярмолюк та Марина Зенова під час презентації стартап-проєктів НТУ «ХПІ» в рамках VI Фестивалю науки в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».
Тема презентації «Роль інтелектуальної власності при створенні та управлінні стартап-проєктами» є корисною для майбутніх креаторів і винахідників. Адже стартапи – це результат досліджень та розробок студентів та викладачів у галузі енергетики, електромеханіки, інформаційних технологій, енергоефективності, хімії, біотехнологій та інших напрямків. Стартапи потенційно стануть справжніми успішними інноваційними компаніями, які працюватимуть відповідно до світових стандартів та розвивають українську економіку.
Начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) IP офісу Анастасія Ярмолюк розповіла про те, які виокремлюють стадії розвитку інноваційних технологічних стартапів та які механізми охорони прав інтелектуальної власності на них застосовуються. Також ознайомила з можливостями TISC для зручних та вичерпних консультацій та підтримки у сфері права інтелектуальної власності та інноваційної діяльності в Україні та за кордоном.
«Якщо стартаперами здійснюється розробка софту, то необхідним є набуття прав інтелектуальної власності на об’єкт авторського права. При зміні вихідного коду в процесі розробки рекомендується реєструвати авторське право на частину вихідного коду. Коли стартап пов’язаний із створенням у вигляді унікального технічного рішення, яке може бути практично застосоване, то рекомендується отримати патент або свідоцтво на таке рішення. Також при створенні стартап-проєктів охорона прав інтелектуальної власності може здійснюватися на такі об’єкти права інтелектуальної власності, як комерційна таємниця, торговельна марка, комерційне найменування», – зауважила Анастасія Ярмолюк.
Начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми IP офісу Марина Зенова звернула увагу на практичні аспекти охорони та захисту інтелектуальної власності, на які слід звертати увагу стартап-командам:
«На ранніх етапах розвитку стартапу важливим є забезпечення належного режиму захисту інтелектуальної власності стартап-проєкту за допомогою різних інструментів, в тому числі і шляхом укладання договорів про нерозголошення. Також слід звернути особливу увагу на врегулювання відносин щодо інтелектуальної власності з кожним членом стартап-команди, а також з інвестором».
Крім того, Марина Зенова акцентувала, що важливо:
Читайте також:
Коментарів немає