Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Проєкт EU4IP стане практичним інструментом підтримки малого і середнього бізнесу, підприємств, креаторів та інноваторів, – Олена Орлюк
    26 Березня 2024 Коментарів немає Irena

    Проєкт EU4IP стане практичним інструментом підтримки малого і середнього бізнесу, підприємств, креаторів та інноваторів, – Олена Орлюк

     

    Під час робочого візиту до Кишинева (Молдова) керівництво українського ІР офісу взяло участь у заході, присвяченому офіційному запуску EU4IP – проєкту співпраці між EUIPO та національними відомствами інтелектуальної власності – УКРНОІВІ (український IP офіс), Sakpatenti (Грузія) та AGEPI (Молдова) – для зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові за підтримки ЄС.

     

    Захід відбувся за участі Жоао Неграу, виконавчого директора Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), високопоставлених представників країн-бенефіціарів, Представництва ЄС у Молдові та європейських національних відомств інтелектуальної власності Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Румунії в межах ініціативи Team Europe.

     

     

    Український ІР офіс в Молдові представляє очільниця ІР офісу (УКРНОІВІ) Олена Орлюк та перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.

     

    Україна уже досягла значних результатів на шляху до набуття повноправного членства в ЄС, які ми готові продемонструвати. На цьому наголосила Олена Орлюк під час виступу на панельній дискусії, присвяченій інтеграції України, Молдови та Грузії в європейську систему інтелектуальної власності, останнім подіям та перспективам на майбутнє.

     

    Очільниця ІР офісу подякувала Європейській Комісії, EUIPO та європейським національним відомствам за постійну підтримку України, особливо у ці темні часи повномасштабного вторгнення росії. Вона висловила переконання, що участь у проєкті EU4IP дозволить посилити систему інтелектуальної власності та інновацій не тільки у трьох країнах-кандидатах на членство в ЄС, а й в цілому позитивно вплине на глобальну систему інтелектуальні власності та інновацій.

     

    Олена Орлюк

     

    «Я також упевнена, що проєкт EU4IP стане практичним інструментом підтримки малого і середнього бізнесу, підприємств, креаторів та інноваторів, які потребують наших спільних зусиль, не лише для забезпечення охорони і захисту прав інтелектуальної власності, але і для відкриття нових можливостей комерціалізації. Україна зараз над цим дуже активно працює», – наголосила Олена Орлюк.

     

    Очільниця IP офісу зазначила, що виклики, спричинені російською агресією в Україні, лише поглиблюються: зростають людські втрати, руйнується інфраструктура, вичерпуються фінансові ресурси. Все це негативно впливає на екосистему інтелектуальної власності, креативний та інноваційний сектори; впливає як на комерціалізацію прав, так і на процес створення інтелектуального продукту як такого.

     

    «Та попри ці виклики, статистика показує збільшення показників заявок та відновлення зацікавленості у охороні прав інтелектуальної власності. У порівнянні з 2022 роком, у 2023-му на 55,4% збільшилась кількість надходження заявок на торговельні марки, майже на 35% збільшилась кількість заявок на промислові зразки. На 27% зросло надходження заявок від національних винахідників за національною процедурою», – зазначила Олена Орлюк.

     

    Про те, що галузь розвивається, свідчить і велика кількість конкурсів і нових проєктів, зокрема в сфері green technology, діджиталізації, біомедицини, ІТ сфері.

     

    «Україна демонструє великі досягнення, і ми маємо забезпечити їх належними й ефективними механізмами охорони та захисту інтелектуальної власності», – переконана очільниця ІР офісу.

     

     

    Богдан Падучак

     

    Довідково:

     

    Ініціатива EU4IP спрямована на використання інтелектуальної власності для створення сприятливого середовища для інновацій, творчості та вільної конкуренції. Таким чином партнерство прокладає шлях для вступу трьох країн-кандидатів – України, Молдови та Грузії – до ЄС та Мережі інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union IP Network, EUIPN), яка складається з EUIPO, національних IP відомств та асоціацій користувачів ЄС.

     


    Фото: 
    Ion Buga Photographer


    Читайте також:

     

    Зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові для підтримки вступу до Європейського Союзу

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає