Академія інтелектуальної власності IP офісу за підтримки Академії ВОІВ анонсує новий масштабний проєкт “Роль інтелектуальної власності у збереженні коду нації”, який буде реалізовано у 2024-2025 роках.
Народні художні промисли — це невід’ємна частина культурного коду України, що відображає глибокі традиції, сформовані протягом багатьох століть. Передаючи свої вміння з покоління в покоління, майстри народних художніх промислів зберігають унікальні техніки та стилі, що відображають національну ідентичність та культурну спадщину окремих регіонів нашої країни.
Новий проєкт української IP Академії спрямований перш за все на збереження цього “коду нації” за допомогою знань про інтелектуальну власність. Він триватиме приблизно пів року і складатиметься з чотирьох етапів.
Орієнтовні дати реалізації проєкту: листопад 2024 – квітень 2025 року.
Реєстрація на перший етап – тренінговий курс – стартує вже зовсім скоро (про неї ми повідомимо згодом на медіаресурсах IP офісу). А поки розповідаємо деталі кожного етапу проєкту.
Детальніше:
1. Організація та проведення тренінгового курсу (листопад-грудень 2024 року)
На першому етапі проєкту заплановано проведення тренінгового курсу для 30 учасників. Протягом трьох тижнів вони матимуть змогу розширити свої знання з основ інтелектуальної власності, дізнаються про варіативність правової охорони IP об’єктів, а також ознайомляться зі стратегіями комерціалізації нематеріальних активів для подальшого розвитку власного бізнесу. За результатами проходження тренінгу передбачена видача відповідних сертифікатів.
2. Розробка та опублікування посттренінгових матеріалів (січень-лютий 2025 року)
Після завершення курсу будуть розроблені спеціальні постренінгові матеріали, зокрема:
3. Проведення менторської програми (лютий-березень 2025 року)
На третьому етапі передбачено проведення менторської програми для 8-10 учасників, яка триватиме з лютого по березень. Кожен учасник матиме можливість взяти участь в індивідуальних сесіях з ментором та отримати персоналізовані рекомендації, які будуть корисні для посилення позиції обʼєктів інтелектуальної власності при формуванні бізнес-стратегій розвитку власного бізнесу;
4. Організація обговорення актуальних проблем в рамках круглого столу та виставка робіт (березень-квітень 2025 року)
Завершальним етапом стане проведення круглого столу, що дозволить учасникам проєкту обговорити питання інтелектуальної власності в контексті народних художніх промислів з представниками публічного сектору, обмінятися досвідом з колегами, продемонструвати свої досягнення та взяти участь у виставці з власними творіннями.
Долучайтеся до проєкту та захистіть власну творчість у сфері народних художніх промислів!
Читайте також:
Основи інтелектуальної власності в школі: триває проєкт IP Academy
#EcoTalks: інтерв’ю із засновницею Let’s do it, Ukraine – про екорух та свідомість українців
Коментарів немає