Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “34 полюси творчості”: IP офіс провів захід, присвячений авторському праву у сфері мистецтва 
  30 Серпня 2023 Коментарів немає Irena

  “34 полюси творчості”: IP офіс провів захід, присвячений авторському праву у сфері мистецтва 

   

  На зустрічі з представниками мистецької справи йшлося про розвиток культурного фонду держави, а також про використання об’єктів авторського права і суміжних прав у театральній і концертній діяльності.

   

  Під час заходу, організованого IP офісом за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, в рамках проєкту “34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях” обговорили актуальні, цікаві та спірні питання, які виникають у сфері мистецтва та мистецької освіти.

   

  Захід відкрили заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко та очільниця IP офісу Олена Орлюк.

   

  “Новий Закон України “Про авторське право і суміжні права” – це рішучий крок вперед задля заохочення творчості та захисту прав творців. І одночасно цей закон потребує детальних роз’яснень для всіх, хто прагне зрозуміти його вплив на мистецьку справу. Адже завдяки розумінню кожного нюансу ми з вами зможемо дійсно використовувати його потенціал для стрімкого розвитку національної творчості та збагачення культурної спадщини”, – підкреслив Тарас Шевченко.

   

  Олена Орлюк акцентувала на продуктивній співпраці IP офісу та представників закладів мистецької справи:

   

  “Така співпраця, зокрема з Мінкультури, надає змогу не тільки позитивно впливати на загальний розвиток культурного фонду нашої держави, а й сприяти отриманню якісних знань з інтелектуальної власності та навичок для фахівців мистецької сфери та освіти”.

   

  Під час заходу також детально розглянули питання щодо організацій колективного управління, виплат роялті авторам драматичних, музично-драматичних творів, і захисту службових творів та штучного інтелекту, що є вкрай актуально наразі.

   

  Спікерами виступили:

  • Ольга Кулініч, начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності”,
  • Любов Майданик, провідний професіонал з інтелектуальної власності Департаменту “Академія інтелектуальної власності”,
  • Дмитро Дорошенко, начальник відділу розвитку креативних секторів економіки Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів.

   

  Довідково:

   

  Проєкт «34 полюси творчості: інтелектуальна власність у креативних індустріях» передбачає цикл зустрічей із представниками креативних індустрій для виявлення проблем, з якими стикаються креатори в контексті охорони прав інтелектуальної власності, та визначення можливих шляхів їх вирішення.

   

  Читайте також:

   

  “34 полюси творчості”: інтелектуальна власність у світі моди

   

  “34 полюси творчості”: Авторське право і музеї

   

  “34 полюси творчості”: IP офіс провів зустріч із представниками українських бібліотек

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає