Мета співпраці: ефективне впровадження медіації в Україні та напрацювання успішних кейсів.
Для того, щоб інтегрувати інструмент медіації в систему захисту прав, Україні знадобився тривалий час. Основний скепсис її потенційних учасників зводився до того, що сторони не вірили, що рішення за результатами медіації може бути виконане. Відтак, для утвердження довіри сторін до медіації як інструмента потрібно об’єднувати зусилля суддів, адвокатів, медіаторів та усіх зацікавлених сторін, а державі – розбудовувати інфраструктуру для застосування цього механізму.
Про це йшлося під час зустрічі очільниці ІР офісу Олени Орлюк та начальниці Центру медіації та посередництва Ауріки Грибовської з президентом ГО “Українська асоціація суддів з медіації” (яка є Національною секцією GEMME Europe), суддею Дніпропетровського окружного адміністративного суду Андрієм Рищенком.
У світі навчання медіаторів передбачає не тільки засвоєння теоретичного матеріалу, але й симуляцію процесу медіації в кейсах різного спрямування, у тому числі в кейсах з інтелектуальної власності. Про це зазначила Олена Орлюк.
За її словами, суть ІР спору досить часто зводиться до того, кому був виданий охоронний документ на той чи інший об’єкт права інтелектуальної власності. Звертаючись до суду, позивач прагне розв’язати наявний конфлікт інтересів та домогтися скасування реєстрації.
“Створюючи Центр медіації та посередництва, ми керувалися серед іншого тим, що саме ІР офіс може бути гарантом, що рішення, яке задовольнить сторони за підсумками медіаційного процесу, буде виконане. Ми усвідомлюємо наслідки медіації і беремо на себе відповідальність за виконання цього рішення”, – акцентувала очільниця ІР офісу.
Олена Орлюк та Андрій Рищенко
Андрій Рищенко переконаний, що суддям та і самій державі потрібно активніше долучатися до промоції та популяризації медіації, адже будь-які зусилля будуть марними, якщо ініціатива не буде підтримана сторонами судового процесу та представниками держави. Саме тому команда GEMME Ukraine продоводить низку заходів, присвячених медіації, роз’ясненню її основних принципів та переваг для суддівського корпусу, який є важливим стейкхолдером для розвитку медіації.
Ауріка Грибовська запевнила, що Центр медіації ІР офісу готовий долучатися до просвітницьких ініціатив, які направлені на популяризацію медіації в Україні.
Учасники зустрічі обговорили:
За результатами зустрічі ІР офіс уклав з ГО “Українська асоціація суддів з медіації” меморандум про співпрацю. Документ підписали Олена Орлюк та Андрій Рищенко.
Читайте також:
Практика впровадження ІР медіації: презентуємо дослідження досвіду іноземних країн
Коментарів немає