Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Штучний інтелект для редактора: круглий стіл за участю IP офісу
  14 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Штучний інтелект для редактора: круглий стіл за участю IP офісу

   

  «Редакторські практики використання ШІ, переваги й нові виклики, які постають з ChatGPT» – тема круглого столу Асоціації українських редакторів, до якої долучилися представники IP офісу.

   

  Одна з запрошених спікерок, начальниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» IP офісу Ольга Кулініч, розкрила тему «Застосування штучного інтелекту у творчій діяльності людини» та окреслила тенденції взаємодії «людина – нейронна мережа» в умовах сьогодення.

   

  Спікерами заходу виступили також:

  • Роман Головенко —  керівник юридичного відділу Інституту масової інформації.
  • Віктор Круглов —  директор видавництва «Ранок», що видало дитячу книжку «Хочу на Марс», текст та ілюстрації для якої створено за допомогою штучного інтелекту. Під час її створення редактори від імені дитини формулювали запити штучному інтелекту, а дизайнери навчали нейромережу тематичним малюнкам.
  • Павло Салига —  UX-архітектор, видавець, головний редактор журналу «Дуршлаг» (черговий випуск журналу створено за допомогою ШІ).

   

  Активну участь в обговоренні застосування штучного інтелекту в редакторській практиці взяли також студенти Інституту журналістики, кафедри видавничої справи та редагування КНУ імені Тараса Шевченка.

   

  Учасники круглого столу розглянули правові питання захисту інтелектуальної власності стосовно штучного інтелекту, перспективи, особливості та переваги використання технологій ШІ в справі видавництва та редагування, а також ознайомилися із зарубіжною практикою.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає