Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Співпраця і розвиток сфери ІВ: зустріч команди ІР офісу і НАПА
  27 Січня 2023 Коментарів немає patent_edgel

  Співпраця і розвиток сфери ІВ: зустріч команди ІР офісу і НАПА

  Розвиток сфери інтелектуальної власності неможливий без тісної співпраці з профільними асоціаціями, саме тому консолідація і діалог важливі. Про це йшлося на зустрічі команди ІР офісу з Національною асоціацією патентних повірених.    

   

  Обговорили міжнародні і внутрішні питання, які турбують патентних повірених. Зокрема, процедуру атестації патентних повірених, розробку ефективного механізму підготовки до такої атестації, зміни до регламенту роботи Апеляційної палати та питання міжнародних заявок відповідно до Мадридського протоколу. 


  Такі зустрічі важливі для функціонування і подальшого розвитку сфери ІВ, — наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк.

   

  «Професійний розвиток патентних повірених – є невід’ємною складовою розвитку галузі. Ми обговорили з представниками НАПА і тренінги, які потрібні спільноті (як за участі експертів ІР офісу, так і можливість участі в міжнародних програмах). Наголосили на позиції ІР офісу не запроваджувати послуг, які будуть конкурувати з патентними повіреними. Обговорили якнайшвидше відновлення  роботи Апеляційної палати, прозорість формування її складу та механізм участі громадськості в доборі членів Апеляційної палати. Адже усі зацікавлені в прозорій і якісній роботі цього органу», — підкреслила Олена Орлюк.


  Також підняли питання технологічного аудиту наявних інформаційних систем і баз даних для подальшого розвитку галузі та її цифровізації, адже ІР офіс послідовно виступає за публічність і прозорість діяльності. Це не перша зустріч з представниками НАПА і обидві сторони націлені на результат спільної роботи, – підкреслила голова Асоціації Юлія Прохода.

   

  «Національна асоціація патентних повірених вчергове зустрілась з керівництвом ІР офісу, ми вже маємо результат тієї роботи, які розпочинали спільно з УКРНОІВІ. Сьогодні розглянули декілька питань, які залишаються проблемними: міжнародна реєстрація торговельних марок, атестація патентних повірених, надання платних послуг, та домовилися продовжувати співпрацю щодо розробки важливих законодавчих та підзаконних актів у сфері інтелектуальної власності. Ми сформулювали спільний план роботи, що треба від фахової спільноти і почули строки в які УКРНОІВІ буде це виконувати», – зазначила голова Національної асоціації патентних повірених.


  НАПА представляли також інші члени Асоціації: Дар’я Каплуненко, Пилип Білицький, Тетяна Шпакович, Вероніка Березанська, Анна Кравчук, Олексій Столяренко, Анастасія Міндрул та Ольга Рудницька.

   

   

   

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає