Захід на тему «Охорона та комерціалізація прав інтелектуальної власності в сфері спорту» відбувся у День тренера (19 липня). Його було проведено перш за все для спортсменів, тренерів і спортивних менеджерів.
Доповідачами виступили представники IP офісу:
“За свіжими даними, сукупний дохід, який має згенерувати світова спортивна індустрія в 2023 році, становить 512 мільярдів доларів. Ще в 2015 році ця сума складала «лише» $145 мільярдів, а уявіть, що буде до кінця цього десятиліття.
При цьому, більше трьох чвертей даного прибутку генерується саме завдяки розпорядженню об’єктами права інтелектуальної власності. Чи не сумно, що український спорт не надто активно долучається до цієї світової тенденції? Фахівці ІР офісу мріють, що колись це зміниться, і право інтелектуальної власності допомагатиме нашій спортивній індустрії досягати нових висот”, – зазначив Дмитро Дорошенко.
Під час заходу спеціалісти висвітлили широкий спектр можливостей щодо комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності в спорті: торговельних марок, які належать великим федераціям, клубам, спортсменам; винаходів, що змінюють правила видів спорту; промислових зразків, хореографічних творів тощо.
Проте найбільшу увагу цього разу приділили відносно загадковому для України явищу «іміджевих прав» спортсмена і розпоряджанню ними, а також методам боротьби з паразитичним маркетингом у сфері спорту і запровадженню відпрацьованих міжнародних практик з цього питання.
З дуже інформативною презентацією про іміджеві права у спорті виступила Ольга Кулініч, яка розповіла про:
“У вас можуть вкрасти ваші ідеї, стиль, розробки. Але у вас ніхто не вкраде ваш особистий бренд – харизму, таланти, індивідуальність”, – зазначила Ольга Кулініч.
Детальніше про іміджеві права у спорті ви можете дізнатися з презентації – за посиланням.
Читайте також:
Охорона та комерціалізація інтелектуальної власності у спорті: експериментальний семінар ІР офісу
“34 полюси творчості”: інтелектуальна власність у світі моди (відео)
Коментарів немає