Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Шлях проєкту “від ідеї до ринку” – які інструменти потрібні: підсумки першого вебінару серії Talking about my idea (відео)
  02 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Шлях проєкту “від ідеї до ринку” – які інструменти потрібні: підсумки першого вебінару серії Talking about my idea (відео)

   

  “Рівні готовності інновації як інструмент розвитку інноваційного проєкту “від ідеї до ринку” – таку тему презентувала Олександра Правдива, керівниця відділу міжнародної та грантової діяльності Київського академічного університету (КАУ).

   

  Інструменти, які допомагають приймати обґрунтовані рішення щодо переходу на нові технології та розробки інноваційних продуктів, а також їх ефективне використання. Про це йшлося на стартовому вебінарі проєкту Talking about my idea, який відбувається у межах роботи National IP&Innovations Hub та реалізації міжнародного проєкту TISC в Україні.

   

   

  Слухачі дізнались про:

  • TRL (рівні технологічної готовності) як один із кількох інструментів, необхідних для управління науково-дослідницькою та інноваційною діяльністю в організаціях та інноваційних екосистемах;
  • звʼязок між TRL та MRL (рівні ринкової готовності інновацій);
  • залежності між TRL, ресурсами, можливостями фінансування та учасниками інноваційної екосистеми;
  • наявні проблеми щодо стратегії управління інноваційними проєктами.

   

  Ключова спікерка вебінару Олександра Правдива не тільки розповіла про різні рівні готовності інновацій (від ідеї концепції до технічної реалізації), а й про стратегії просування на ринок. Та наголосила на ролі рівнів технологічної готовності у грантових програмах ЄС (на прикладі програми “Горизонт Європа”):

   

  “Інновації виходять на перший план в Євросоюзі та в Україні. Відповідно до Нового європейського порядку денного інновацій, Європа є авангардом нової хвилі глибоких технологічних інновацій і стартапів для кліматично нейтральної, цифрової економіки та продовольчої, енергетичної та сировинної безпеки Європи. В Україні потрібно створювати умови для виходу інновацій на ринок. У нас є всі можливості долучатись до цього процесу і вирішувати наявні проблеми”.

   

   

  Спікерка навела практичні приклади використання TRL, зокрема для фармацевтичної галузі та сфери квантових технологій.

   

  Ольга Кронда, начальниця Департаменту розвитку інновацій IP офісу, яка була модератором вебінару, наголосила на важливості інноваційного розвитку для держави:

   

  “На першому вебінарі в рамках проєкту Talking about my idea було детально розглянуто використання рівнів технологічної готовності (TRL) та рівнів ринкової готовності інновацій (MRL). ІР офіс орієнтований на розвиток новаторських проєктів, що сприяє створенню інноваційної екосистеми в Україні. Спільно ми сприяємо становленню інноваційного потенціалу України. Розвиваємо Україну інноваційну разом!”.

   

   

  Наступний вебінар серії Talking about my idea відбудеться в лютому. Про дату та організаційні деталі буде заздалегідь повідомлено на вебресурсах та у соцмережах ІР офісу.

   

  Читайте також:

   

  Секрети YouTube і не тільки: IP Академія презентує нові лекції та майстер-класи для дітей і підлітків 

   

  “34 полюси творчості”: оцифрування музейних колекцій і авторське право (відео)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає