У той час як в США творча спільнота намагається діяти на випередження, страйкуючи, позиваючись до розробників ШІ-генераторів, в Україні креатори здебільшого ще не відчувають небезпеки від ШІ.
На цьому акцентував начальник відділу розвитку креативних секторів економіки ІР офісу Дмитро Дорошенко під час виступу на дискусійній панелі щодо аспектів правового регулювання штучного інтелекту VII Конференції з IT права: #ubaITconf, організованій Асоціацією правників України.
Цьогорічна #ubaITconf була присвячена питанням, пов’язаним з генеративним і аналітичним штучним інтелектом, безпекою бізнесу, структуруванням ІТ-сектору в Україні та за кордоном, а також можливостям та викликам перед юристом у майбутньому.
У своєму виступі Дмитро Дорошенко зосередився на аспектах дотримання прав автора при використанні генеративних сервісів ШІ:
«Деякі ілюстратори вважають, що згодом контент, згенерований штучним інтелектом, може перейти «в маргінальне поле», оскільки серйозний замовник завжди потребуватиме чогось яскравого і ексклюзивного, і надасть перевагу тому, щоб звернутися до справжнього митця, а не генератора. Відтак, творці відчувають, що до нових умов можна адаптуватися».
Попри це, фахівець IP офісу прогнозує, що деяка кількість робочих місць у креативних індустріях може бути втрачена саме через порушення прав автора – оскільки на сьогодні так зване навчання нейромереж не підпадає під жодні виключення з авторського права, як би не намагалися розробники програм присвоїти штучному інтелектові правосуб’єктність.
Дмитро Дорошенко вважає, що питання регулювання прав щодо об’єктів, згенерованих штучним інтелектом, а також щодо виплати роялті будуть урегульовані на міжнародному рівні.
«Але як можна спостерігати на прикладі музичної індустрії і онлайн-платформ, на великі обсяги роялті розраховувати не доведеться», – резюмував він.
Фото: Асоціація правників України.
Читайте також:
Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям
Коментарів немає