Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Україна взяла участь у 37-й сесії Комітету ВОІВ з програми та бюджету
  18 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Україна взяла участь у 37-й сесії Комітету ВОІВ з програми та бюджету

   

  Протягом 10–13 червня 2024 року представники ІР офісу у режимі відеоконференції брали участь у засіданні 37-ї сесії Комітету ВОІВ з програми та бюджету (КПБ). Цей Комітет є завершальним перед 65-ю серією засідань Генасамблеї ВОІВ.

   

  Проєкт Порядку денного сесії КПБ передбачав розгляд:

   

  • питань звітності щодо аудиту та нагляду;
  • результатів діяльності ВОІВ за 2022 – 2023 роки;
  • річних фінансових відомостей за 2023 рік, зокрема стосовно стану сплати внесків, фінансових відомостей та інвестицій;
  • питань щодо людських ресурсів;
  • проєктів пропозицій до Генерального плану капітальних витрат тощо.

   

  Відкриваючи засідання, Генеральний Директор ВОІВ Дарен Танг акцентував на визначальній ролі інтелектуальної власності для економічного розвитку країн, прогресу людства та необхідності подальшого розвитку збалансованої, інклюзивної глобальної екосистеми ІР.

   

   

  Також він окреслив основні напрями представлення діяльності ВОІВ за звітний період, зокрема:

   

  • комунікація, взаємодія та консолідація зусиль задля підвищення обізнаності та розширення знань про потенціал ІР для поліпшення життя;

   

  • розробка збалансованої та ефективної міжнародної нормативної бази для ІР;

   

  • надання високоякісних послуг, поширення знань та систематизація даних у сфері інтелектуальної власності;

   

  • підтримка урядів, підприємств, громад, окремих осіб у використанні об’єктів інтелектуальної власності як інструменту для зростання та сталого розвитку.

   

  У свою чергу перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак наголосив, що саме до повноважень цього Комітету належить врахування руйнівних наслідків дій рф та прийняття відповідних рішень для протидії цим наслідкам. Як зазначено в Середньостроковому стратегічному плані ВОІВ на 2022-2026 роки: “інтелектуальна власність повинна розглядатися в більш широкому сенсі як потужний інструмент для вирішення глобальних проблем, зростання і розвитку, а також як предмет повсякденного інтересу для всіх і скрізь”.

   

  Нещодавно поліграфічне підприємство видавництва «Віват» зазнало ракетного обстрілу з боку росії, внаслідок якого загинуло 7 та було поранено 21 людину. Ця друкарня є одним з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу в Європі, що друкує книги не лише для «Вівату», а й для майже всіх українських видавництв”, – Богдан Падучак вкотре акцентував міжнародній спільноті на руйнівних щоденних наслідках агресивної війни росії проти України.

   

   

  Також він зазначив про те, що повномасштабна війна росії проти України підриває зусилля ВОІВ та інших агенцій ООН, одночасно користуючись усіма привілеями та зловживаючи правом інтелектуальної власності. Це шкодить не лише світовій спільноті, а й окремим правовласникам та відповідним суб’єктам.

   

  Виступ України підтримали представники таких делегацій:

   

  • Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії;

   

  • Нідерландів – від імені країн Групи Б;

   

  • Бельгії – від імені Європейського Союзу та його країн-членів.

   

  Під час засідання було представлено:

   

  • Звіт Зовнішнього аудитора (документ WO/PBC/37/3),
  • Річний звіт Директора Відділу внутрішнього нагляду (документ WO/PBC/37/4),
  • Звіт про хід виконання рекомендацій Об’єднаної інспекційної групи (документ WO/PBC/37/6REV),
  • Звіт про результати діяльності ВОІВ за 2022-2023 роки (документ WO/PBC/37/7), розділи якого охоплюють ключові досягнення за очікуваними результатами, індикатори ефективності та зведені дані про ефективність і ризики.

   

  Також учасники обговорили фінансування та оцінку діяльності Зовнішніх офісів ВОІВ, серед яких є і той, що у москві. Учасники сесії наголосили на необхідності застосування всебічного, неупередженого та незалежного підходу, відповідності принципам та місії ВОІВ, поважаючи при цьому міжнародне право і забезпечуючи його дотримання.

   

  Богдан Падучак закликав міжнародну спільноту “провести всебічну оцінку діяльності, результатів та доцільності існування зовнішнього офісу в країні, дії якої засуджуються державами-членами ООН. Неможливо фінансувати та просувати проєкти в країні, яка грубо порушує міжнародне право. росія не має права надалі формувати міжнародний порядок денний”.

   

  Читайте також:

   

  Як зменшити вплив війни на IP сферу: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом 

   

  Україна вперше виконує функції координатора регіональної групи CEBS під час роботи Комітетів ВОІВ

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає