Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна вперше виконує функції координатора регіональної групи CEBS під час роботи Комітетів ВОІВ
    30 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

    Україна вперше виконує функції координатора регіональної групи CEBS під час роботи Комітетів ВОІВ

     

    З 29 квітня по 3 травня 2024 року у м. Женева (Швейцарія) проходить 32-а сесія Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP).

     

    Україну представляють:

     

    • Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України;
    • Андрій Анісімов, начальник управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України;
    • Богдан Падучак, перший заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс / УКРНОІВІ).

     

    У рамках роботи цієї сесії CDIP перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак виконує функції координатора регіональної групи Центральної Європи та Балтії (CEBS*), оголошуючи заяви від імені групи з усіх питань порядку денного засідання CDIP, а також представляючи групу в обговореннях (включаючи неформальні зустрічі) під час засідання з іншими координатами регіональних груп ВОІВ та із Секретаріатом ВОІВ.

     

     

    Україна вперше здійснює таку роль з моменту набуття повноправного членства в регіональній групі CEBS з 14 березня 2022 року.

     

    Поточна робота Комітету має важливе значення для подальшої роботи ВОІВ. CDIP є платформою для дискусій з мандатом досліджувати розвиток системи ІВ через інновації та творчість.

     

    Предметом обговорення стали:

     

    • зв’язок між інтелектуальною власністю та Цілями сталого розвитку,
    • проєкти на виконання Порядку денного ВОІВ з розвитку,
    • питання функціонування офісів інтелектуальної власності в умовах кризи.

     

    Засудження російської агресивної війни проти України

     

    Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг у своєму вітальному слові наголосив на важливості й нерозривному зв’язку інновацій та інтелектуальної власності, їх взаємозалежності та необхідності для розвитку сталого майбутнього, а CDIP охарактеризував як майданчик для імплементації 45-ти Цілей сталого розвитку.

     

    Від імені України із вступною заявою виступив Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України, й акцентував:

     

    «Загрози глобальній безпеці, продовольству, енергетиці, екології та навіть ядерна криза, що виникла невдовзі після початку війни російської федерації проти України, надають абсолютно нового значення цінностям сталого розвитку». 

     

    Богдан Падучак та Віталій Кіндратів

     

    Заяву України підтримали представники делегацій Молдови (від імені Регіональної групи CEBS), Нідерландів (від імені Регіональної групи Б, розвинених країн), Бельгії (від імені Європейського Союзу) та Сполучених Штатів Америки, які закликали росію припинити військову агресію та дотримуватись принципів та Статуту ООН, а також підтримали Секретаріат ВОІВ у його заходах з підтримки України, її системи інтелектуальної власності, інноваційного та креативного секторів.

     

       

     

    .   

     

    Звіт щодо виконання Порядку денного у сфері розвитку

     

    Під час роботи сесії Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг презентував Звіт щодо виконання Порядку денного у сфері розвитку (документ CDIP/32/2), у якому викладено розширений огляд діяльності секторів ВОІВ і офісу Генерального директора, спрямованої на забезпечення ефективного використання ІВ як інструменту розвитку.

     

    Дарен Танг

     

    Заступник директора українського IP офісу Богдан Падучак у своєму зверненні подякував Дарену Тангу за ініціативи, спрямовані на збалансований розвиток глобальної інноваційної екосистеми та розуміння викликів, які стоять безпосередньо перед інноваційним та креативним секторами й системою інтелектуальної власності України, та зазначив про наявні позитивні результати й прогрес спільних проєктів задля розвитку:

     

    «Україні пощастило брати участь у багатьох проєктах Порядку денного в галузі розвитку. За звітний період ми завершили багаторічну програму підготовки тренерів для Національного навчального центру ІВ (IP Academy), взяли участь у багатьох проєктах Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC), приєдналися до ініціативи WIPO-Lex Judgments та посилили співпрацю з Судовим Інститутом ВОІВ, змогли запровадити широкий спектр механізмів для посилення захисту прав ІВ в національному законодавстві, зокрема в рамках ініціативи WIPO ALERT.

     

    Ми також раді бути залученими до крос-регіональних проєктів, зокрема тренінгу з розбудови потенціалу для експертів з торговельних марок та патентів і проєкту «Обмін досвідом з управління ІВ у технопарках». Значні позитивні результати їх реалізації спонукають нас заохочувати вас до їх продовження та розширення».

     

    Дарен Танг у відповідь подякував Україні за конструктивний діалог та співпрацю, а також за залучення до обміну досвідом в рамках крос-регіональних проєктів, вітаючи цей прогрес та запевнивши в подальшій підтримці.

     

    Також у фокусі уваги міжнародної спільноти була тема «Жінки та IP». Зокрема презентовано звіт щодо прогресу реалізації відповідного проєкту (документ CDIP/32/4). Йдеться про ініціативи, спрямовані на підтримку жінок-винахідниць та інноноваторок стосовно використання, управління своїми правами інтелектуальної власності, поширення знань у сфері ІР. Держави-члени підтримали необхідність подальшої роботи над проєктом.

     

     

    Порядком денним 32-ї сесії CDIP передбачено обговорення пропозиції проєкту, поданого Великою Британію «Зміцнення потенціалу національних офісів інтелектуальної власності в умовах кризи» (документ CDIP/32/6), який передбачає заходи з управління кризовими ситуаціями для офісів ІВ. Для України в умовах війни та задля подолання її негативних наслідків відповідна ініціатива може стати інструментом підтримки та допомоги від міжнародної спільноти.

     

    *Довідково:

     

    До регіональної групи CEBS входять 19 країн: Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія та Чорногорія.

     

    Читайте також:

     

    ВОІВ підтримує Україну у розробці Національної стратегії інтелектуальної власності: підсумки сесії “IP Strategy: WIPO for Ukraine”

     

    Представники ІР офісу беруть участь у засіданні 45 сесії Постійного комітету ВОІВ з авторського права і суміжних прав 

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає