Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна та Німеччина поглиблюють співпрацю в IP сфері: підсумки зустрічі української делегації з керівництвом DPMA
    10 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Україна та Німеччина поглиблюють співпрацю в IP сфері: підсумки зустрічі української делегації з керівництвом DPMA

     

    Зустріч, яка відбулася 9 липня 2025 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у Женеві, стала продовженням партнерства, яке активно розвивається після навчального візиту команд Мінекономіки та УКРНОІВІ до Мюнхена у травні цього року за підтримки GIZ.

     

    Основну увагу під час робочої зустрічі української делегації з керівництвом Німецького відомства з патентів і торговельних марок (DPMA) було приділено обміну досвідом у сфері цифровізації сервісів, розвитку експертизи, а також узгодженню позицій щодо пріоритетів реформування IP системи України відповідно до кращих практик та права ЄС.

     

    Зі сторони Німецького відомства з патентів і торговельних марок у зустрічі взяли участь:

     

    • Єва Шевйор, президентка DPMA;

     

    • доктор Марія Скоттке Кляйн, віцепрезидентка;

     

    • доктор Фолькер Рюґер, керівник Відділу міжнародного співробітництва;

     

    • Селім Білґі, заступник керівника Відділу міжнародного співробітництва.

     

    Українську делегацію представили:

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра;

     

    • Олена Орлюк, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс);

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ.

     

    Це перша офіційна зустріч керівництва українського та німецького IP офісів.

     

    Фокус на цифровізації та реформах

     

    Учасники обговорили досвід DPMA щодо впровадження цифрових сервісів, використання штучного інтелекту у процесах IP відомства, а також нові підходи до експертизи заявок.

     

    Українська делегація, яку очолює Олександр Циборт, зі свого боку поінформувала про впровадження електронних державних сервісів (зокрема, “єДозвіл”), зусилля з цифрової трансформації IP системи, а також про плани Уряду щодо фіналізації Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, яка розроблялася спільно з ВОІВ та партнерами.

     

    “Український IP офіс продовжує модернізувати сервіси, підтримувати українських творців і винахідників навіть в умовах війни. Наша мета – гармонізувати систему інтелектуальної власності України з правом ЄС. Ми зацікавлені у продовженні співпраці з DPMA: у технічному партнерстві, навчанні персоналу. Адже німецьке патентне відомство – це приклад того, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність інтелектуальної власності та зробити її доступнішою для бізнесу й винахідників”, – зазначила за результатами зустрічі Олена Орлюк.

     

    Очільниця IP офісу висловила сподівання, що українські МСП та інноватори отримають більше підтримки в ЄС, особливо через такі програми, як SME Fund.

     

    “Україна активно працює над тим, щоб якомога швидше стати повноправним членом Європейського Союзу, тож адаптація законодавства України до acquis ЄС – наш безумовний пріоритет. Особливо це стосується сфер авторського права і суміжних прав, торговельних марок, винаходів і корисних моделей, промислових дизайнів, комерційної таємниці та захисту IP прав. Ми вітаємо можливість обмінюватися досвідом із DPMA та будемо вдячні за експертну підтримку подальшого вдосконалення нашої національної IP системи”, наголосив Богдан Падучак.

     

    Травневий візит делегації УКРНОІВІ до DPMA дозволив глибше ознайомитися з сучасною практикою охорони та захисту прав інтелектуальної власності, зокрема ефективних інструментів боротьби з піратством. Цей досвід уже враховується в роботі українського IP офісу”, – додав Владислав Білоцький.

     

    Вдячність за принципову позицію

     

    Українська делегація подякувала DPMA та уряду Німеччини за чітку підтримку України у відповідь на агресію росії, зокрема – за припинення співпраці з роспатентом і публічні заяви на підтримку територіальної цілісності України. Це рішення має велике значення для формування єдиної правової позиції в глобальній системі інтелектуальної власності.

     

    Читайте також:

     

    Генеральна Асамблея 2025: Україна закликає ВОІВ та її держави-члени захистити глобальну систему інтелектуальної власності від агресивної політики росії

     

    УКРНОІВІ готується до інтеграції з цифровими платформами ВОІВ: підсумки зустрічі української делегації з радником Гендиректора ВОІВ з цифровізації

     

    Україна та Естонія посилюють співпрацю у сферах цифрових рішень, IP та розвитку ШІ

     

    ВОІВ продовжить підтримку України в IP сфері: українська делегація зустрілася з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом у Женеві

     

    Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає