Зустріч, яка відбулася 9 липня 2025 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у Женеві, стала продовженням партнерства, яке активно розвивається після навчального візиту команд Мінекономіки та УКРНОІВІ до Мюнхена у травні цього року за підтримки GIZ.
Основну увагу під час робочої зустрічі української делегації з керівництвом Німецького відомства з патентів і торговельних марок (DPMA) було приділено обміну досвідом у сфері цифровізації сервісів, розвитку експертизи, а також узгодженню позицій щодо пріоритетів реформування IP системи України відповідно до кращих практик та права ЄС.
Зі сторони Німецького відомства з патентів і торговельних марок у зустрічі взяли участь:
Українську делегацію представили:
Це перша офіційна зустріч керівництва українського та німецького IP офісів.
Учасники обговорили досвід DPMA щодо впровадження цифрових сервісів, використання штучного інтелекту у процесах IP відомства, а також нові підходи до експертизи заявок.
Українська делегація, яку очолює Олександр Циборт, зі свого боку поінформувала про впровадження електронних державних сервісів (зокрема, “єДозвіл”), зусилля з цифрової трансформації IP системи, а також про плани Уряду щодо фіналізації Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, яка розроблялася спільно з ВОІВ та партнерами.
“Український IP офіс продовжує модернізувати сервіси, підтримувати українських творців і винахідників навіть в умовах війни. Наша мета – гармонізувати систему інтелектуальної власності України з правом ЄС. Ми зацікавлені у продовженні співпраці з DPMA: у технічному партнерстві, навчанні персоналу. Адже німецьке патентне відомство – це приклад того, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність інтелектуальної власності та зробити її доступнішою для бізнесу й винахідників”, – зазначила за результатами зустрічі Олена Орлюк.
Очільниця IP офісу висловила сподівання, що українські МСП та інноватори отримають більше підтримки в ЄС, особливо через такі програми, як SME Fund.
“Україна активно працює над тим, щоб якомога швидше стати повноправним членом Європейського Союзу, тож адаптація законодавства України до acquis ЄС – наш безумовний пріоритет. Особливо це стосується сфер авторського права і суміжних прав, торговельних марок, винаходів і корисних моделей, промислових дизайнів, комерційної таємниці та захисту IP прав. Ми вітаємо можливість обмінюватися досвідом із DPMA та будемо вдячні за експертну підтримку подальшого вдосконалення нашої національної IP системи”, – наголосив Богдан Падучак.
“Травневий візит делегації УКРНОІВІ до DPMA дозволив глибше ознайомитися з сучасною практикою охорони та захисту прав інтелектуальної власності, зокрема ефективних інструментів боротьби з піратством. Цей досвід уже враховується в роботі українського IP офісу”, – додав Владислав Білоцький.
Українська делегація подякувала DPMA та уряду Німеччини за чітку підтримку України у відповідь на агресію росії, зокрема – за припинення співпраці з роспатентом і публічні заяви на підтримку територіальної цілісності України. Це рішення має велике значення для формування єдиної правової позиції в глобальній системі інтелектуальної власності.
Читайте також:
Україна та Естонія посилюють співпрацю у сферах цифрових рішень, IP та розвитку ШІ
Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності
Коментарів немає