Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Українське виноробство в умовах війни і розвиток галузі відповідно до норм ЄС: як допомагає захист прав ІВ
  13 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Українське виноробство в умовах війни і розвиток галузі відповідно до норм ЄС: як допомагає захист прав ІВ

   

  Захист прав інтелектуальної власності для галузі виноробства як під час повномасштабного вторгнення, так і в контексті майбутнього членства України в ЄС обговорювали керівниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з генеральним директором Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром», директором Інституту вина Володимиром Кучеренком.

   

  З початком повномасштабного вторгнення багато складів, виноградників та виробничих приміщень українських виноробів одразу були окуповані. Виноградники понівечені артилерійськими обстрілами або заміновані, склади знищені прямими влучаннями ракет, пограбовані колекції та склади.

   

  Так, виноробні «Олівія» та «Таїрово Вайнері», розташовані на березі Дніпро-Бузького лиману, — фактично на лінії фронту. Тільки через 4 місяці, коли росіян вже витіснили на лівий берег, вони змогли побачити масштаби втрат. Приблизно 585 гектарів виноградників виявились ураженими касетами і маловірогідно, що будуть придатні для вирощування.

   

  Виноробня «Falko Winery» з Миколаївської області втратила частину виноградників через обстріли. Окрім того, їхню територію 5 разів мінували, щоразу вони розміновували і продовжували працювати.

   

  Виноробня «Князя Трубецького» (Херсонська обл) також зазнала великих втрат. Виноградники наразі заміновані та знаходяться під постійними обстрілами. Крім того, росіяни викрали найбільшу в Україні колекцію вин, зібрану з 1958 року. А на складі поблизу Києва через влучання ворожої ракети знищено 32000 пляшок вина.

   

  Виноробня «Graevo» — маленька і відносно молода компанія. До лютого 2022 року закуповували виноград в Херсонській області, заклали власні виноградники поблизу Запорізької АЕС. Цей регіон і досі окупований.

   

  «Art Winery» (колишній «Артемівський завод шампанських вин») теж зазнали величезних втрат. Приміщення в Бахмуті зруйновані. Але виробництво змогли перемістити в Одеську область. Продовжують виробляти та продавати вина.

   

  Попри такі втрати, за словами Володимира Кучеренка, галузь живе і дуже послідовно працює над інтеграцією правил і регламентів ЄС, які необхідні Україні для вступу до Європейського Союзу.

   

  Зі свого боку керівниця ІР офісу Олена Орлюк відзначила активну співпрацю між офісом і виноробною галуззю в рамках правової охорони інтелектуальної власності.

   

  «Для України надзвичайно важливо зараз вберегти виноробну галузь від негативного впливу війни і в подальшому відновити її. Бо наша країна має давні виноробні традиції, які цікаві світу. Більше того, ця культура вже вибудовується за правилами ЄС, зокрема в захисті європейських географічних зазначень в Україні. Розуміючи наш євроінтеграційний шлях, будемо надалі співпрацювати, щоб максимально забезпечувати охорону прав інтелектуальної власності для вітчизняного виноробства, базуючись на європейських стандартах», — підкреслила керівниця ІР офісу.

   

  Також сторони домовились працювати над положеннями Меморандуму про співпрацю, який згодом буде підписано.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає