Українська делегація провела змістовну зустріч із виконавчим директором Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) Жоао Неграу та його командою.
Під час зустрічі сторони узгодили подальші кроки щодо цифрової інтеграції, розширення участі в межах Мережі інтелектуальної власності ЄС (EUIPN) та продовження роботи проєкту міжнародної технічної допомоги EU4IP. Представники EUIPO високо оцінили інституційну співпрацю з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс), прогрес України в адаптації законодавства до права ЄС та запевнили у продовжені послідовної стратегічної та технічної підтримки.
EUIPO на зустрічі представили:
З українського боку у зустрічі взяли участь представники Міністерства економіки України та УКРНОІВІ:
Представники української делегації під час зустрічі. Фото: LnkdIn João Negrão
Олександр Циборт висловив вдячність EUIPO за лідерство в реалізації проєкту EU4IP, що фінансується Європейським Союзом, та за постійну підтримку сфери інтелектуальної власності в Україні. За його словами, ця співпраця має важливе значення для цифрової трансформації та інтеграції України у європейську ІР спільноту.
“Ми цінуємо підтримку EUIPO у впровадженні сучасних цифрових рішень і сподіваємося на подальше розширення партнерства”, – зазначив заступник Міністра економіки України.
Олена Орлюк подякувала колегам з ЄС за експертну допомогу та відзначила конкретні результати співпраці.
“Проєкт EU4IP – це приклад ефективної підтримки ЄС розвитку українського IP офісу та національної системи інтелектуальної власності. Завдяки тісному співробітництву з EUIPO ми покращуємо національне законодавство, інтегруємося у цифрові платформи та реалізували низку важливих заходів, включно з навчальними поїздками. Ми також раді подальшій роботі у межах спільного Меморандуму та Робочого плану на його виконання, а також Робочих планів проєкту EU4IP, що орієнтовані на підтримку експертизи, цифровізацію, розвиток географічних зазначень і посилення правозастосування”, – зазначила очільниця УКРНОІВІ.
Українська сторона підтвердила наміри активно брати участь у мережі EUIPN, зокрема долучатися до робочих та експертних груп, обмінюватися цифровими інструментами та підвищувати кваліфікацію експертів.
Крім того, учасники обговорили можливість доєднання України до Порталу захисту прав інтелектуальної власності (IPEP) та глибшої співпраці з Обсерваторією EUIPO з питань порушень IP прав, що є важливим кроком для посилення рівня захисту прав інтелектуальної власності в Україні та розширення співпраці з митними та правоохоронними органами.
Колеги з ЄС позитивно оцінили підготовку в Україні законопроєктів про захист комерційних таємниць, торговельні марки, винаходи та корисні моделі й авторське право, а також проєкту методичних рекомендацій щодо заявки на ТМ, яка містить географічне зазначення, розробленими із врахуванням методології EUIPO, що наближають українську практику до стандартів ЄС.
Особливу увагу приділили розвитку програми стажувань та участі українських університетів у міжнародних програмах, таких як PES Mundus. Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо розвитку правового регулювання сфери авторського права з урахуванням стрімкого розвитку штучного інтелекту в контексті планів роботи EUIPO за Strategic Plan 2030.
Читайте також:
Україна та Естонія посилюють співпрацю у сферах цифрових рішень, IP та розвитку ШІ
Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності
Коментарів немає