Розпочався відбір конкурсантів на Премію для молодих винахідників Young Inventors Prize 2026 від Європейського патентного відомства (EPO).
Премія молодих винахідників, започаткована у 2022 році, покликана відзначити молодих вчених та інноваторів з усього світу, які сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН.
Її мета – відзначити молодь, яка за допомогою технологій прокладає шлях до сталого майбутнього усієї планети.
Журі обирає серед кандидатів десятьох “Творців майбутнього”. Це інноватори, чия робота в галузі сталого розвитку заслуговує на визнання. Серед них визначають трьох за такими номінаціями:
Крім того, окремо відзначать нагородою у номінації “Народний вибір” (переможець визначається за результатами онлайн-голосуванням)
Стати учасником Премії молодих винахідників можуть окремі особи чи групи осіб з усього світу, вік яких не перевищуватиме 30 років на момент церемонії нагородження.
Ініціативи, що представляють заявники, мають чітко продемонструвати, як саме вони збираються розв’язати певну проблему в рамках Цілей сталого розвитку ООН, використовуючи при цьому рішення з будь-якої галузі технологій.
Кожна заявка має супроводжуватися підтверджуючою інформацією. Це можуть бути, наприклад, патенти на винахід чи корисну модель, опубліковані наукові праці, бізнес-плани, відео, статті, блоги тощо.
При цьому різні супровідні документи будуть по-різному оцінюватися журі. Адже якщо патент є чітким свідченням оригінальності та потенційного технологічного впливу, то ідеї, які розкриті в блозі, не обов’язково є такими.
Подати заявку на участь у Young Inventors Prize 2026 слід до 30 вересня на ресурсі Європейського патентного відомства.
Більше інформації про премію, номінації та критерії відбору – за посиланням.
Також з будь-якими питаннями щодо Премії молодих винахідників 2026 можна звернутися електронним листом на адресу european-inventor@epo.org.
Довідково
Українці вже отримували відзнаку на Премії молодих винахідників. У 2024 році друге місце зайняв Валентин Фречка за технологію, яка перетворює опале листя на екологічно чистий папір.
Читайте також:
Відновлення фармацевтичної галузі: фонд Volkswagen профінансує проєкт української команди
Коментарів немає