Центри підтримки технологій та інновацій (TISC) запрацювали на базі Тернопільського національного медуніверситету та Інституту сталого регіонального розвитку.
IP офіс продовжує сприяти розвитку інноваційного середовища у регіонах країни. У Тернополі підписано відразу два меморандуми про співпрацю:
1. Із Тернопільським національним медичним університетом імені І. Я. Горбачевського
2. З ГО “Інститут сталого регіонального розвитку”
Перший меморандум дасть шанс розкрити потенціал у використанні та комерціалізації результатів інтелектуальної, творчої діяльності у медицині, що робить їх цінними для економіки України.
Другий – сприятиме підтримці інноваційних ідей підприємців у регіоні, тож стимулюватиме піднесення економіки та креативних індустрій.
Також на базі закладів відкрито Центри підтримки технологій та інновацій (TISC), які спрямовані на розвиток інтелектуальної власності та стимулювання інноваційних процесів.
Окрім того, спільно з ГО “Інститут сталого регіонального розвитку” проведено воркшоп “Комерціалізація та захист прав інтелектуальної власності. Можливості для МСП”.
На заході виступили представники IP офісу. Так, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів Анастасія Ярмолюк, говорячи про ефективність інноваційних процесів, зазначила:
“Необхідно забезпечити подальшу розбудову інститутів трансферу технологій і мережевих структур – зокрема, на рівні регіонів. Сприяти розвитку інноваційного підприємництва, технопарків і технополісів, бізнес-інкубаторів, кластерів тощо. Підтримка та стимулювання таких інституцій сприятиме врегулюванню взаємовідносин між наукою та виробництвом, забезпечуватиме збільшення обсягів комерціалізації технологій і випуск оновленої продукції”.
Заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук, підсумовуючи захід, акцентував на створенні сприятливого середовища для комерціалізації інтелектуальної власності:
“Поряд із вирішенням проблем щодо створення об’єктів і захисту прав інтелектуальної власності важливим є створення сприятливого середовища комерціалізації інтелектуальної власності (тобто застосування виняткових прав на використання та передачу інтелектуальної власності). Важливою складовою процесів комерціалізації є законодавче закріплення розподілу прибутку між окремими дослідниками, інститутами і посередниками, які відіграють головну роль при комерціалізації”.
Також під час воркшопу виступили:
Крім того, було проведено нетворкінг-сесію “Можливості для МСП та академічної спільноти”, де обговорювалась можливість співпраці підприємців та науковців для досягнення грунтовних результатів.
IP офіс вдячний партнерам та сподівається на подальшу плідну співпрацю, яка буде направлена, зокрема, на здійснення активної просвітницької діяльності з питань права та економіки інтелектуальної власності.
Фото: Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського та ГО “Інститут сталого регіонального розвитку”.
Читайте також:
Коментарів немає