Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Відновлення процесу державної реєстрації авторського права і договорів: ІР офіс за три тижні розглянув майже тисячу заявок
  18 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Відновлення процесу державної реєстрації авторського права і договорів: ІР офіс за три тижні розглянув майже тисячу заявок

   

  Інформуємо про стан розгляду заявок на державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір за період з 24 листопада до 15 грудня 2023 року.

   

  Як відомо, 16 серпня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №843, якою визнано таким, що втратив чинність Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір (№ 1756 від 27 грудня 2001 року). З того моменту процес державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, було призупинено.

   

  Водночас IP офіс продовжив приймання заявок на державну реєстрацію авторського права на твір, а також заявок на державну реєстрацію договорів, що стосуються права автора на твір, відповідно до повноважень, делегованих УКРНОІВІ Законом України “Про авторське право і суміжні права”.

   

  До набрання чинності постанови № 843 на розгляді ІР офісу знаходилося більше 1200 заявок на державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір.

   

  24 листопада 2023 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України від 16 серпня 2023 року № 11319 “Про затвердження Порядку державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір” (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 9 жовтня 2023 року за № 1760/40816).

   

  За період відсутності нормативного акта, який регулював порядок розгляду заявок та здійснення їх державної реєстрації, до ІР офісу було подано більше 2000 заявок. 

   

  ІР офіс відновив розгляд заявок на державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, з 24 листопада 2023 року.

   

  За цих три тижні (станом на 15.12.2023 р.), ІР офіс:

   

  • розглянув майже 1000 заявок на державну реєстрацію авторського права і договорів;
  • здійснив 638 державні реєстрації авторського права і договорів;
  • направив заявникам 320 запитів та роз’яснень стосовно діловодства за заявками та порядку здійснення державної реєстрації;
  • оновив на офіційних веб-ресурсах ІР офісу інформацію у розділі “Авторське право” стосовно:
   • розміщення нових форм заяв;
   • розроблення та розміщення прикладів заповнення заяв;
   • загальної інформації щодо державної реєстрації авторського права і договорів;
   • порядку подання документів в електронній формі стосовно державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір;
   • питання-відповіді щодо реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір.

   

  Крім того, розпочато відправлення поштою та видачу заявникам свідоцтв про реєстрацію авторського права і рішень про реєстрацію договорів.

   

  ІР офіс намагається якомога швидше розглянути заявки, які накопичилися за період, коли процес реєстрації було призупинено. Дякуємо за розуміння!

   

  Читайте також:

   

  Набрав чинності новий порядок державної реєстрації авторського права: IP офіс відновлює розгляд заявок

   

  На базі IP офісу відбулось обговорення нового Порядку реєстрації авторського права (відео та презентація)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає