Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Всеукраїнська правнича школа з судочинства: Владислав Білоцький розповів про ефективні механізми захисту IP-прав
    22 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

    Всеукраїнська правнича школа з судочинства: Владислав Білоцький розповів про ефективні механізми захисту IP-прав

     

    Про переваги альтернативних та адміністративних інструментів захисту прав інтелектуальної власності розповів заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс) Владислав Білоцький під час ХІХ Всеукраїнської правничої школи з судочинства, організованої Координаційною радою молодих юристів України.

     

    Лекторами виступили також судді Верховного Суду та адвокати, які висвітлили новели судової практики, законодавства та міжнародного досвіду щодо розслідування воєнних злочинів, акцентували на взаємодії конституційної та адміністративної юрисдикцій, захисті в кримінальних провадженнях та ін.

     

    “Щоб захист прав інтелектуальної власності був ефективним, він має бути комплексним. Комплексний захист ІР-прав можуть забезпечити суди, адміністративний механізм оскарження (Апеляційна палата ІР офісу) та альтернативні позасудові способи (наприклад, медіація)”, – наголосив Владислав Білоцький.

     

    Спікер зазначив, що тривалість розгляду справ в судах зросла через багато причин: постійне реформування судової системи, брак кадрів (як суддів, так і працівників апарату суду), а зараз через повномасштабне вторгнення росії зросла кількість судів, що не функціонують. Також на тривалість розгляду справи в суді впливає кількість призначених експертиз. Саме тому ІР офіс працює над запуском і розвитком адміністративних та альтернативних механізмів захисту.

     

    Окреслюючи переваги медіації, як способу захисту ІР-прав, Владислав Білоцький акцентував на оперативності, економії коштів, збереженні ділової репутації та конфіденційності. Як приклад репутаційних збитків, яких можна було уникнути, вдавшись до альтернативних способів урегулювання конфлікту, спікер навів справу «Таємна вечеря» від Calvin Klein, яку ініціювала Римська Церква. Компанії довелось сплатити мільйонний штраф за скандальну рекламну кампанію джинсів, в якій відтворено відомий біблійний сюжет із Таємної вечері.

     

     

    За словами спікера, ІР офіс працює над запуском адміністративного механізму оскарження, яким є Апеляційна палата. Оновлений Регламент роботи Апеляційної палати (який перебуває на реєстрації в профільному міністерстві) ґрунтуватиметься на спрощеному порядку та цифровізації. Зокрема, проєкт Регламенту передбачає можливість розгляду заперечень за спрощеною процедурою, спрощений порядок розгляду апеляційних заяв про визнання прав на об’єкти інтелектуальної власності недійсними повністю або частково. Крім того, на будь-який стадії розгляду заперечення чи апеляційної заяви сторони зможуть звернутися до механізму медіації для врегулювання конфлікту.

     

    Читайте також:

     

    Інтелектуальна власність у цифрах: ІР офіс презентує основні показники діяльності за 9 місяців 2023 року

     

    ІР офіс запрошує до співпраці медіаторів, які залучатимуться до вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає