Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Як створити інноваційне середовище? Воркшоп у ВНТУ
  11 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Як створити інноваційне середовище? Воркшоп у ВНТУ

   

  Тенденції розвитку сфери інтелектуальної власності та нові можливості у комерціалізації обʼєктів права інтелектуальної власності, які надає National IP&Innovations Hub, обговорювали під час онлайн-воркшопу “Можливості інтелектуальної власності для інноваційного розвитку”.

   

  Захід організували у межах відкриття Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) на базі Вінницького національного технічного університету (ВНТУ). Воркшоп зібрав студентів, аспірантів, викладачів та всіх, хто цікавиться інтелектуальною власністю та інноваціями.

   

  Обговорили зокрема такі теми:

   

  • Охорона та захист прав інтелектуальної власності: основні тенденції.
  • Комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності: роль та можливості для підвищення конкурентоспроможності.
  • Захист технологій подвійного призначення.

   

  Без належної охорони та захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності інноваційний розвиток та економічне зростання України є неможливим, – наголосила начальниця Департаменту розвитку інновацій IP офісу Ольга Кронда:

   

  Важливо розуміти, що ефективна охорона та захист прав інтелектуальної власності – це ключ до створення безпечного та продуктивного інноваційного середовища та розвитку інноваційного потенціалу. National IP&Innovations Hub є майданчиком для підтримки винахідників, інноваторів, авторів, креаторів, стартапів у створенні бізнес-стратегій та сприяння комерціалізації обʼєктів права інтелектуальної власності. Ми не можемо будувати інноваційну державу без обʼєднання зусиль усієї інноваційної спільноти”.

   

   

  Про можливості комерціалізації обʼєктів права інтелектуальної власності говорила начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій Департаменту розвитку інновацій IP офісу Анастасія Ярмолюк:

   

  В умовах постійної технологічної трансформації та інноваційного розвитку України, об’єкти права інтелектуальної власності є стратегічними активами, що визначають конкурентоспроможність суб’єктів інноваційної діяльності. Процес комерціалізації прав на ці об’єкти вимагає та визнає важливість системного підходу та стратегічного управління. Розглядаючи цей процес як необхідну ланку в інноваційному ланцюзі, слід підкреслити, що в ефективному управлінні об’єктами права інтелектуальної власності необхідне поєднання технічних знань та експертної підтримки, у чому сприяє діяльність мережі TISC”.

   

   

  Про особливості захисту технологій подвійного призначення говорив провідний професіонал Управління сприяння розвитку права інтелектуальної власності та інновацій у сфері безпеки і оборони IP офісу Євген Головач:

   

  У світі технологічних змін охорона технологій подвійного призначення стає не лише технічним завданням, але й стратегічною необхідністю. Подвійне призначення означає подвійну відповідальність. Інновації мають потенціал не тільки поліпшити якість життя, але й визначити майбутнє безпеки та оборони. У цьому контексті захист технологій перетворюється на важливу складову системи національної безпеки”.

   

   

  Читайте також:

   

  Центр медіації та посередництва запрошує до Дискусійного клубу

   

  Секрети винаходів і технологій: до Дня Святого Миколая IP офіс презентує 4 і 5 випуски коміксу “Метаверс мандрівники”

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає