Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Генасамблея ВОІВ: Богдан Падучак закликав продовжити обговорення підходів до визначення обсягу імітації назв країн та державних символів
  11 Липня 2024 Коментарів немає Irena

  Генасамблея ВОІВ: Богдан Падучак закликав продовжити обговорення підходів до визначення обсягу імітації назв країн та державних символів

   

  Україна активно вдосконалює законодавство у сфері торговельних марок та промислових зразків. У цьому році підготовлені проєкти підзаконних актів щодо експертизи торговельних марок та видачі свідоцтв на ТМ, які в цілому гармонізовані з найкращими практиками ЄС.

   

  Крім того, 1 травня 2024 року Міністерство економіки України затвердило нові Правила щодо промислових зразків, які імплементували положення acquis ЄС щодо подання та розгляду заявок на промислові зразки.

   

  Про це міжнародну IP спільноту поінформував перший заступник директора українського ІР офісу Богдан Падучак під час 65-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) 11 липня 2024 року. Він виступив із заявою від імені української делегації під час обговорення пункту 10 (iii) порядку денного “Постійний комітет із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень (SCT)”.

   

  Делегація України також зацікавлена у питанні охорони назв країн та географічних назв, що мають національне значення.

   

  “Ми були раді можливості представити національну практику під час змістовної інформативної сесії щодо національних брендів у державах-членах ВОІВ”, – зазначив Богдан Падучак, закликаючи Секретаріат та держави-члени ВОІВ продовжити обговорення підходів до визначення обсягу імітації назв країн та державних символів.

   

  “У цьому контексті ми можемо поділитися своєю практикою щодо новоствореної Комісії, яка надає дозвіл на використання офіційної назви та міжнародного літерного коду держави “Україна” у торговельній марці та/або на включення до торговельної марки імітації малого Державного Герба України. Така Комісія під моїм головуванням функціонує на базі українського ІР офісу”, – акцентував Богдан Падучак.

   

  Також від імені української делегації він висловив рішучий протест проти триваючого зловживання ресурсами ВОІВ з боку росії, яка намагається легітимізувати військову окупацію в Україні. Зокрема, росія продовжує надавати неправдиву інформацію про адреси заявників з тимчасово окупованих територій України через глобальні сервіси інтелектуальної власності, такі як Мадридська та Гаазька системи.

   

  “Ми наголошуємо, що ВОІВ як спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй має забезпечувати повне дотримання резолюцій Організації Об’єднаних Націй щодо відданості територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – закликав Богдан Падучак.

   

  Такий заклик до ВОІВ отримав підтримку від делегацій Польщі, Литви та Латвії. Україна продовжуватиме наполягати на необхідності прийняття ефективних та остаточних рішень щодо неправомірного зазначення адрес заявників з тимчасово окупованих територій України на платформах ВОІВ.

   

  Читайте інші новини Генасамблеї ВОІВ:

   

  На полях Генасамблеї ВОІВ українська делегація вимагає визнання міжнародно визнаних кордонів України в усіх контекстах, пов’язаних з ІР, реєстрами ВОІВ та глобальними послугами

   

  Офіційне засідання Ради ТРІПС: представлення законодавчих ініціатив України в ІР сфері та засудження агресії рф

   

  INTA готова підтримати ІР систему України та національне відомство в умовах війни, що триває: результати зустрічі керівництва ІР офісу і Міжнародної асоціації ТМ

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає