Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • INTA готова підтримати ІР систему України та національне відомство в умовах війни, що триває: результати зустрічі керівництва ІР офісу і Міжнародної асоціації ТМ
  11 Липня 2024 Коментарів немає Irena

  INTA готова підтримати ІР систему України та національне відомство в умовах війни, що триває: результати зустрічі керівництва ІР офісу і Міжнародної асоціації ТМ

   

  Як глобальна спільнота може підтримати український бізнес під час інтеграції з бізнес-середовищем світу в цілому та Європейського Союзу зокрема? Як іноземні колеги можуть сприяти у питанні обміну досвідом з українськими фахівцями й експертами та підтримці українських професіоналів ІР сфери? Як посилити комунікаційну складову ІР сфери України та національного відомства за допомогою глобальних інструментів?

   

  Ці та інші питання стали предметом обговорення під час двосторонньої зустрічі керівництва українського ІР офісу та Міжнародної асоціації торговельних марок (International Trademark Association – INTA).

   

  Участь у зустрічі, зокрема, взяли:

   

  • Олена Орлюк, очільниця українського ІР офісу;
  • Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу;
  • Етьєн Санс де Аседо, INTA CEO;
  • Тат-Тьєнн Луембе, голова представництва INTA в Європі;
  • Гізер Штайнмаєр, директорка з питань політики INTA.

   

  Представники INTA висловили безперечну підтримку Україні, ІР системі та ІР офісу в умовах війни, що триває. Також вони підтримують тісну комунікацію з найактивнішою професійною асоціацією, яка об’єднує патентних повірених в Україні.

   

  Олена Орлюк подякувала колегам з INTA за їхню солідарність з Україною, українським народом та неабияку підтримку національних експертів та фахівців у сфері інтелектуальної власності.

   

  “Ваша підтримка у тому, щоб голос України був почутий у світовій спільноті інтелектуальної власності, є дуже необхідною. Я закликаю вас посилити цю діяльність для просування українського бізнесу та професіоналів в ІР сфері. Вони потребують підтримки та сприяння в інтеграції у світову ІР спільноту та ринок ЄС”, – закликала очільниця ІР офісу.

   

  Вона додала, що пріоритетом національного відомства є надання високоякісних послуг, які допоможуть Україні покращувати інноваційну інфраструктуру, стати привабливою країною для іноземних інвестицій та розвитку національного бізнесу.

   

  “Зі свого боку ми вдосконалюємо експертизу заявок на об’єкти інтелектуальної власності і вже бачимо позитивні тенденції щодо скорочення строків реєстрації прав інтелектуальної власності”, – поділилася Олена Орлюк.

   

  Також вона акцентувала на необхідності посилення комунікації між національним відомством та міжнародною асоціацією.

   

  “Платформи INTA та іноземні профільні засоби масової інформації можуть суттєво посилити публічну комунікацію українського ІР офісу на міжнародному рівні”, – зауважила очільниця ІР офісу, закликавши колег з Асоціації поширювати інформацію про розвиток української сфери інтелектуальної власності, інноваційного та креативного секторів.

   

  “Я вважаю, що це також піде на користь вашим членам, оскільки в Україні є багато досвіду, заходів та проєктів, які можуть бути для них цікавими”, – переконана Олена Орлюк.

   

  Заступник директора Владислав Білоцький розповів про кроки, які здійснює Україна загалом та ІР офіс зокрема задля підвищення рівня захисту прав інтелектуальної власності.

   

  “Для розвитку альтернативних та позасудових способів вирішення спорів в ІР сфері працює Центр медіації та посередництва ІР офісу. Також нещодавно відновила свою роботу Апеляційна палата Національного органу інтелектуальної власності, яка забезпечить адміністративний механізм захисту. Крім того, ІР офіс працює над тим, щоб об’єднати усіх стейколдерів для боротьби з контрафактом і піратством. Це головне завдання Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності, який налагоджує комунікацію з правоохоронними та митними органами, правовласниками, бізнесом”, – поінформував Владислав Білоцький.

   

  Під час зустрічі також обговорили розбудову спроможності судової влади й подальше поглиблення інституційного співробітництва, зокрема шляхом укладення меморандуму про співпрацю, з ініціативою щодо укладення якого виступили колеги з INTA.

   

  Довідково: 

   

  Міжнародна асоціація торговельних марок є всесвітньою асоціацією власників брендів і професіоналів, які займаються підтримкою ТМ.

   

  До асоціації входить 6400 організацій зі 181 юрисдикції. Організації представляють близько 36000 професіоналів – власників брендів великих корпорацій, малих і середніх підприємств, юридичних фірм і некомерційних організацій. Спільнота INTA включає також представників державних установ, професорів і студентів юридичних факультетів.

   

  Читайте також:

   

  Боротьба з російською дезінформацією на полях Асамблей держав-членів ВОІВ

   

  Обмін досвідом та адаптація української ІР сфери до ринку ЄС: відбулася зустріч керівництва EUIPO та ІР офісу

   

  Генеральна Асамблея ВОІВ: українська делегація обговорила пріоритетні напрями співпраці з Хабіпом Асаном, Директором Відділу TDC

   

  У Женеві стартувала 65-та серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ: українська делегація виступила із закликом закрити зовнішній офіс ВОІВ у рф

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає