Жоден сектор економіки, жодна інституція не убезпечені від наслідків війни. Нещодавні трагічні події в лікарні “Охматдит” та по всій території України показали, що росіян не зупинить ніщо, окрім нашої власної сили та підтримки наших партнерів.
На цьому наголосила директорка українського ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі української делегації з керівництвом Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Двостороння зустріч відбулась на полях Генеральної Асамблеї ВОІВ, яка триватиме з 9 по 17 липня 2024 року у Женеві (Швейцарія).
Участь у зустрічі взяли представники ВОІВ:
Українську делегацію на двосторонній зустрічі представили:
Олена Орлюк подякувала Хабіпу Асану за надійну підтримку, яку TDC та ВОІВ надають Україні, національному інноваційному розвитку та сфері інтелектуальної власності. А також – за допомогу у розробці Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, зокрема наданні консультацій щодо удосконалення національного законодавства задля розбудови ефективної національної інноваційної екосистеми.
“Ми робимо все можливе для того, щоб Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності стала провідним стратегічним документом, який буде прикладом не лише для сфери інтелектуальної власності”, – запевнила очільниця ІР офісу.
Українська делегація також висловила вдячність за сприяння в участі українських фахівців у багатьох корисних проєктах, наприклад, таких як регіональні тренінги щодо патентів та торговельних марок для експертів IP офісів країн-членів групи CEBS ВОІВ.
Олена Орлюк акцентувала на тому, що український ІР офіс глибоко цінує надану допомогу і закликала до продовження цієї співпраці задля підтримки інноваторів, винахідників, креаторів, авторів, бізнесу, які працюють в надзвичайно складних реаліях.
“Ми в українському національному відомстві працюємо над розвитком такої інноваційної інфраструктури, яка би підтримувала винахідників і творців, сприяла збільшенню кількості подачі заявок на об’єкти інтелектуальної власності та підвищувала нашу обороноздатність”, – зазначив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.
Він додав, що в умовах російської агресії для збереження тиску на агресора та важливості підтримки України неймовірно важливо залишатися на порядку денному ВОІВ, та висловив вдячність Директору Асану за оновлений Звіт про допомогу та підтримку України:
“Агресивна війна росії проти України вкрай негативно впливає на українську економіку. Звіт ВОІВ, а також наші власні публікації, дослідження та звіти, які презентуються мережею TISC, українською ІР Академією та Центром медіації та посередництва, є яскравим свідченням того, як сфера інтелектуальної власності працює в умовах викликів воєнного часу та які інструменти ІР сфера може запропонувати для того, щоб зменшити негативний вплив цих викликів”.
Серед пріоритетних напрямів співпраці з TDC було окреслено:
Також українська делегація закликала до тісної співпраці над проблемою функціонування Зовнішнього Офісу ВОІВ у москві:
“Наша тверда позиція полягає у тому, що країна-терорист не може мати таких привілеїв від ВОІВ”, – резюмувала очільниця українського ІР офісу.
Читайте також:
Коментарів немає