Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Закарпатське вино отримало географічне зазначення 
  30 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  Закарпатське вино отримало географічне зазначення 

   

  ІР офіс зареєстрував нове географічне зазначення* – “Закарпаття/Закарпатське вино”. Його носитимуть білі, рожеві і червоні вина, які виробляються на території південно-західної частини Закарпатської області, де закінчується Паннонська рівнина та переходить у схили Карпатських гір Закарпатської області.

   

  Мова йде про землі Берегівського, Ужгородського, Хустського та Мукачівського районів.

   

  Заявник – громадська спілка “Виноградарі та винороби Закарпаття”.

   

  На сьогодні до Державного реєстру України географічних зазначень внесено відомості про 25 географічних зазначень для товарів, що походять з території України. Це 8 географічних зазначень для мінеральної води, 12 – для вина, 2 – для сирів, 2 – для товарів народних промислів, 1 – для черешні.

   

  Протягом минулого року ІР офіс зареєстрував 4 українських географічних зазначення для вина: Шабаг, Аша-Абаг, Ялпуг та Придунайська Бессарабія.

   

  IP словник

   

  *Географічне зазначення – найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.

   

  Читайте також:

   

  В ЄС набрав чинності новий Регламент про географічні зазначення для сільськогосподарської продукції, вин та спиртних напоїв

   

  Проєкт Національної IP стратегії: відбулося секторальне обговорення блоку “Торговельні марки і географічні зазначення”

   

  Українські вина Шабаг, Аша-абаг, Ялпуг та Придунайська Бессарабія набувають статус географічного зазначення

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає