Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • “Закон про строки”: Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку рекомендував парламенту прийняти законопроєкт № 9383
    10 Квітня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    “Закон про строки”: Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку рекомендував парламенту прийняти законопроєкт № 9383

     

    Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку рекомендував парламенту за результатами розгляду в другому читанні прийняти законопроєкт № 9383 “Про внесення змін до Закону України “Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України” (Закон № 2174) щодо удосконалення патентного законодавства” в цілому як Закон.

     

    До засідання Комітету з питань економічного розвитку, яке відбулося 9 квітня 2025 року в онлайн-режимі, долучилися перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак та заступник директора Микола Потоцький.

     

    Зокрема, законопроєкт № 9383 передбачає відновлення стандартних строків для вчинення дій щодо охорони прав інтелектуальної власності, щодо процедур набуття цих прав, щодо сплати відповідних зборів, які були зупинені відповідно до Закону № 2174.

     

    У разі його прийняття в редакції, запропонованій Комітетом, новий закон набере чинності через 30 днів з дня його опублікування.

     

    При цьому з дня набрання чинності цим законом для заявників продовжиться перебіг строків на вчинення необхідних дій з урахуванням часу, що минув до їх зупинення відповідно до Закону № 2174, але не менше ніж на 75 днів. У такому разі, відповідні дії вважатимуться вчиненими вчасно, а збори – сплаченими вчасно.

     

    Запропоновані зміни відповідають очікуванням ІР сфери та є сигналом відновлення балансу між правами заявників та інтересами суспільства. Попереднє рішення, зокрема щодо зупинення строків, було ухвалено з метою недопущення втрати прав інтелектуальної власності заявниками та вже виконало свою захисну функцію. Прийняття цього закону дозволить, зокрема, активізувати відносини між заявниками та УКРНОІВІ, скоротити строки здійснення процедур реєстрації прав інтелектуальної власності, пожвавити інноваційне і креативне середовище та посилити бізнес-активність”, – зазначив перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак.

     

    Читайте також:

     

    Інтелектуальна броня: як в Україні планують врегулювати ІР права на технології, створені військовослужбовцями

     

    Як зареєструвати торговельну марку в Україні: покрокова інструкція від IP офісу (відео)

     

    Сфера інтелектуальної власності — лідер у виконанні Україною зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає