Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • ЗАВЕРШЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ ІВ
  14 Грудня 2022 Коментарів немає patent_edgel

  ЗАВЕРШЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ ІВ

  Стан інституційної реформи системи інтелектуальної власності в Україні і поточні виклики для сфери ІВ обговорили на зустрічі керівництво УКРНОІВІ, УІІВ з представниками Посольства США в Україні.

   

  «Новостворений ІР офіс — це логічний крок на шляху проведення інституційної реформи в ІР сфері, розпочатої ще у 2016 році. Ми не лише зберігаємо, але й посилюємо експертний корпус та будемо прикладати максимум зусиль для підвищення його кваліфікації, з метою підвищення якості правової охорони об’єктів інтелектуальної власності. Ці кроки ми робимо, розуміючи необхідність збереження статусу МПО для УКРНОІВІ та рух України як кандидата у члени ЄС. ІР офіс вибудовуватиме свою діяльність на засадах професійності та прозорості. Він повністю відкритий до співпраці з усіма стейкхолдерами сфери. Ми наголошуємо на нульовій толерантності до корупції, прихованої чи відвертої. Наше завдання полягає в тому, щоб зробити сервіс максимально якісним, а сферу ІВ максимально сучасною, прозорою та інноваційною», — наголосила під час зустрічі очільниця державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» Олена Орлюк.

   

  Для національної системи ІВ важлива належна імплементація Рішення Генеральної Асамблеї WIPO, тож представники українського IP офісу подякували американській стороні за особливу підтримку у прийнятті цього рішення:

   

  «Для національної сфери інтелектуальної власності в Україні вкрай важлива співпраця  з WIPO, у тому числі в частині збереження статусу Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи. Ми зацікавлені в перспективних напрямках співпраці між УКРНОІВІ та USPTO. Також для України важлива належна імплементація Рішення Генеральної Асамблеї WIPO А/63/8 від 20.07.2022 “Допомога та підтримка інноваційного та креативного секторів та системи інтелектуальної власності України”», – підкреслив Богдан Падучак, радник керівника УКРНОІВІ.

   

  Під час спілкування сторони обговорювали також напрями законодавчих змін сфери ІВ і подальші кроки у їх реалізації.   

  «Зараз ми робимо усе, щоби трансформаційні процеси пройшли якомога швидше. Протягом останнього періоду відбулись важливі законодавчі зміни, які потребують певного часу, аби запустити повноцінне  функціонування системи державної охорони ІВ в Україні. Наслідки масованих ракетних ударів по критичній інфраструктурі нашої держави вже уповільнили роботу галузі, тож зараз ми докладаємо усіх зусиль, щоб якнайшвидше відновити повноцінне функціонування усієї сфери ІВ», —  підкреслив Сергій Марченков, керівник державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

   

  Зустріч відбулась 9 грудня 2022 року в Посольстві США в Україні. Участь взяли Доріан Мазуркевич, Аташе з питань інтелектуальної власності при Посольстві США в Україні, який також представляє Бюро патентів і торговельних марок США (USPTO); Олена Орлюк, очільниця державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій»; Богдан Падучак, радник керівника УКРНОІВІ та Сергій Марченков, керівник державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає