Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Злочинність в IP сфері: огляд звіту Eurojust щодо порушень авторського права в інтернеті
    26 Березня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Злочинність в IP сфері: огляд звіту Eurojust щодо порушень авторського права в інтернеті

     

    Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності (IPR) українського IP офісу презентує детальний аналіз дослідження Агенції ЄС з питань співробітництва у сфері кримінальної юстиції (Eurojust): вивчення судової практики та узагальнення отриманих результатів. 

     

    За останні десятиріччя інтернет став новим середовищем для порушень авторського права. Веб-простір дозволяє порушникам використовувати захищені твори новими способами та в більших масштабах. Зокрема, інтернет забезпечує анонімність, що створює додаткові труднощі в боротьбі з незаконним використанням контенту. Різноманітні онлайн-платформи, файлообмінники та соціальні мережі відкривають нові можливості для незаконного поширення творів, що ускладнює їх захист і виявлення порушників.

     

    З метою дослідження різних підходів до криміналізації порушень у сфері авторського права в Європейському Союзі, а також допомоги фахівцям-практикам із застосування наведених підходів на національному рівні Центр спостереження IPR українського IP офісу підготував огляд звіту Eurojust “Оцінка національних законодавчих підходів та судової практики щодо інтернет-піратства в авторському праві”, розробленого в межах проєкту “Злочинність у сфері інтелектуальної власності”.

     

     

    Звіт складається з трьох розділів:

     

    1. Авторське право, суміжні права та їх захист.

     

    2. Правова база для захисту та дотримання авторського права.

     

    3. Складові елементи піратства в авторському праві.

     

    В усіх розділах Eurojust розглядає піратство як одне з основних порушень прав інтелектуальної власності в епоху цифрових технологій. Передумови для визначення комерційного масштабу порушень авторських прав відрізняються в національних законодавствах: в одних юрисдикціях його наявність визначається на основі критеріїв, встановлених законодавством, тоді як в інших – залежить від інтерпретації національних судів.

     

    Тож окреме місце в огляді займають аналітичні висновки.

     

    “Зважаючи на всі чинники, ефективна протидія інтернет-піратству вимагає скоординованого та системного підходу. Відмінності в законодавчому регулюванні, рівні санкцій та правозастосуванні ускладнюють боротьбу з цифровими правопорушеннями, що створює необхідність удосконалення існуючих механізмів. Лише узгоджена політика та скоординовані дії на національному й міжнародному рівнях можуть забезпечити ефективний захист авторських прав і зменшити економічні ризики, спричинені нелегальним використанням контенту”, – йдеться в огляді.

     

    Ознайомитися з детальним оглядом, аналізом та висновками можна тут.

     

    Читайте також:

     

    Боротьба з піратством у книговидавництві: звіт щодо результатів Національної інформаційної кампанії ANTI-PIRACY: BOOKS

     

    Інтернет-піратство – що це таке і як з ним боротися? Цікаво про IP в картках

     

    Боротьба з IP злочинністю на глобальному рівні: IP офіс у складі української делегації взяв участь у EIPPN

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає