Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Зміцнення співпраці з ІР офісами країн Балтії: керівництво українського ІР офісу здійснило робочий візит до Естонського патентного відомства
  11 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Зміцнення співпраці з ІР офісами країн Балтії: керівництво українського ІР офісу здійснило робочий візит до Естонського патентного відомства

   

  Зміцнення двосторонньої співпраці з національними відомствами країн Балтійського регіону – одне із пріоритетних стратегічних завдань Українського ІР офісу. 

   

  На цьому наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з генеральним директором Естонського патентного відомства Марґусом Вігером.

   

  Зустріч відбулася 10 червня 2024 року в межах робочого візиту очільниці ІР офісу та заступниці директора ІР офісу Любові Майданик до країн Балтійського регіону. Мета відрядження – обговорити подальшу співпрацю між національними відомствами з інтелектуальної власності.

   

  Зліва направо: Любов Майданик, Марґус Вігер, Олена Орлюк

   

  Олена Орлюк подякувала колегам з Естонії за надійну підтримку України та національного ІР офісу в надскладних умовах широкомасштабного російського вторгнення:

   

  “Вже третій рік усій країні доводиться долати виклики, з якими незалежна Україна ще не зіштовхувалася. Через руйнування енергетичної інфраструктури (як і в першу зиму повномасштабного вторгнення) запроваджені тривалі відключення електроенергії, є перебої зі звʼязком. Але попри це, Український ІР офіс продовжує роботу. Ми не тільки сприяємо приведенню національного законодавства до стандартів ЄС, а й розробляємо за допомогою партнерів Національну стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності на період до 2030 року, яка відповідатиме на найнагальніші внутрішні та глобальні виклики, розвиваємо міжнародне співробітництво”, – поділилася з колегами очільниця ІР офісу.

   

  Марґус Вігер та Олена Орлюк

   

  Учасники зустрічі обмінялися досвідом з управління ІР офісами, а також досвідом щодо євроінтеграції та її впливу на діяльність національних відомств з інтелектуальної власності.

   

  Також обговорили:

   

  • Питання використання новітніх технологій в адмініструванні ІР правами та діяльності офісу (хмарні технології, блокчейн, кібербезпека тощо).

   

  • Найліпші практики організації виконання функції IP офісів, зокрема питання діловодства та архіву; збереження даних про ІР у фізичних та електронних форматах; автоматизацію процесів роботи з документами.

   

  • Ведення баз даних прав інтелектуальної власності.

   

  • Актуальні питання штучного інтелекту та новітніх технологій.

   

  • Гармонізацію практик України у сфері патентів, торговельних марок, промислових зразків і географічних зазначень з державами-членами ЄС.

   

  • Системи реєстрації ТМ і торговельних марок ЄС у державах-членах ЄС.

   

  • Перспективи участі України в Європейській патентній конвенції; членства в EUIPO, EPO.

   

  • Регламент ЄС щодо географічних зазначень ремісничих та промислових товарів (CIGI) та українську практику.

   

  Того ж дня відбулася зустріч делегації ІР офісу з представниками департаменту з інтелектуальної власності Міністерства юстиції Естонії.

   

  Читайте також:

   

  Забезпечення доступу до даних в ІР сфері: керівництво ІР офісу взяло участь у заході Інституту Макса Планка у Мюнхені

   

  Керівники IP офісів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Молдови – про ініціативи з підтримки української ІР-сфери

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає