Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Керівники IP офісів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Молдови – про ініціативи з підтримки української ІР-сфери
  24 Жовтня 2023 Коментарів немає Alex

  Керівники IP офісів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Молдови – про ініціативи з підтримки української ІР-сфери

   

  Про заходи з підтримки українських заявників в Європі розповіли очільники ІР офісів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Молдови під час панельної дискусії “Спільна підтримка у вирішенні викликів для системи ІВ в умовах триваючої війни” в межах зустрічі європейської делегації з українською ІР-спільнотою. Модератором дискусії виступив директор департаменту інституційного співробітництва (ICD) EUIPO Сандріс Лагановскіс.

   

  Сандріс Лагановскіс

  Польща допомагає Україні з перших днів повномасштабного вторгнення. На цьому наголосила президент Патентного відомства Республіки Польща Едита Дембі-Сівек. Спікерка розповіла про законодавчі та урядові ініціативи, які направлені на підтримку українських громадян, а також – про інституційну співпрацю між ІР офісами України і Польщі та надану допомогу. За її словами, з огляду на ситуацію, що склалася, до заявок на ІР-об’єкти, які надходять від заявників з України, застосовуються гнучкі строки. Окрім того, Патентне відомство Республіки Польща постійно переглядає подані заявки на ІР-об’єкти на предмет того, чи не порушують вказані заявниками відомості принцип територіальної цілісності України.

   

  Едита Дембі-Сівек (праворуч)

   

  Директор Державного патентного бюро Литовської Республіки Іріна Урбоне розповіла про ініціативи країни та її народу для підтримки України під час повномасштабного вторгнення. Для того, щоб допомога була ефективною, важливо знати про потреби України, і цей діалог є дуже важливим для ідентифікації потреб та можливостей України в ІР-сфері.

   

  Іріна Урбоне

  Генеральний директор Естонського патентного відомства Маргус Вігер та директор Патентного відомства Латвійської Республіки Агріс Баталаускіс зазначили про те, що допомога Україні у всіх можливих питаннях – є одним із пріоритетів їхніх країн.

   

  Маргус Вігер

  Маргус Вігер серед іншого акцентував на важливості приєднання до Мережі інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union IP Network – EUIPN) – мережі, що складається з EUIPO та національних IP офісів країн ЄС. За його словами, приєднання до мережі відкриває шлях до багатьох інструментів, які будуть важливими для бізнесу.

   

  Агріс Баталаускіс додав, що EUIPN – це чудова платформа для обміну знаннями, яка дає можливість запозичувати найкращі практики. На його думку, Україна заслужила стати частиною цієї мережі.

   

  Агріс Баталаускіс (праворуч) та Еудженіу Русу

  Візит іноземної делегації до Україні й ті рішення, які ухвалюються під час візиту, свідчать про те, що наші партнери не лише обіцяють, а й доводять свої обіцянки конкретними діями. На цьому акцентував генеральний директор Державного агентства інтелектуальної власності Республіки Молдова Еудженіу Русу. Він зазначив про те, що в України та Молдови спільна мета – рух до повноцінної інтеграції з ЄС.

   

  Читайте також:

  ЄС та Україна домовилися про підтримку інтеграції України до системи інтелектуальної власності ЄС

   

  “Активна підтримка України – наш пріоритет”, – Жоао Неграу, виконавчий директор EUIPO

   

  Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності

   

  Прогрес в IP-сфері виводить співпрацю України та Євросоюзу на новий рівень, – заступник голови представництва ЄС Ремі Дюфло

   

  Україна має надавати такий рівень сервісів в ІР-сфері, який відповідатиме кращим європейським практикам, – Олена Орлюк

   

  Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення України, – заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає