Протидію порушенням авторського права в інтернеті та наповнення бази WIPO ALERT обговорювали представники ІР офісу, ВОІВ (WIPO), Єврокомісії, а також профільних організацій європейських країн під час 6-ї зустрічі, присвяченій захисту ІВ у глобальній мережі.
Зокрема обговорили наступні факти:
• станом на березень 2023 року до бази WIPO ALERT внесено 10,5 тис. доменів нелегальних вебсайтів (у 2022 році їх було близько 8 тис.),
• 65 % даних про внесені до бази нелегальні вебсайти є загальнодоступною інформацією, до якої забезпечується доступ через форму пошуку з доменним ім’ям на вебсайті ВОІВ,
• інформація про вебсайти бази даних WIPO ALERT надається операторам платежів (Visa, MasterCard, PayPal), щоб вони уникали співробітництва з власниками нелегальних вебсайтів,
• близько 600 із 1100 доменів працюють із перенаправленням на вебсайти з піратським контентом, але редірект-сайти слід також вважати зловмисними,
• досвід протидії стрімінг-піратству: зусиллями Грецької організації авторського права (OPI) в Греції вже реалізовано процедуру швидкого блокування доступу користувачів до незаконної трансляції спортивних подій.
Окремо учасники зустрічі відзначили успіхи України, зокрема роботу з удосконалення законодавства про рекламу, запропоновані зміни щодо заборони розміщення реклами на піратських ресурсах (зокрема, включених в міжнародну базу даних WIPO ALERT). Такі зміни підтримує, зокрема, антипіратська ініціатива великих українських телевізійних компаній «Чисте небо».
Нагадаємо, в Україні наповнення Платформи обміну даних WIPO ALERT даними про вебсайти, на яких допускаються порушення авторського права і суміжних прав, почалось у березні 2021 року. Мета – протидіяти розміщенню на вебсайтах-порушниках легальної реклами, відповідно – і отриманню інтернет-“піратами” доходів. Ця ініціатива реалізується в рамках імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ/ WIPO).
Довідково:
Платформа обміну даних WIPO ALERT містить інформацію про вебсайти, на яких поширюється піратський контент або товари з порушенням прав на торгові марки. Ця інформація надається рекламодавцям для позбавлення правопорушників джерела доходів від розміщення сторонньої реклами на нелегальному вебсайті.
Країни-члени ВОІВ, які бажають брати участь в ініціативі WIPO ALERT, визначають авторизованих суб’єктів (правовласники, антипіратські асоціації тощо), які пропонують вебсайти порушників для включення до бази WIPO ALERT. Таким чином WIPO ALERT є публічно-приватним партнерством для країн-членів ВОІВ.
Читайте також:
Коментарів немає