Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інновації та трансфер технологій: зустріч команди ІР офісу з науковою спільнотою AcademCity
  31 Березня 2023 Коментарів немає Irena

  Інновації та трансфер технологій: зустріч команди ІР офісу з науковою спільнотою AcademCity

   

  Що заважає ефективній розбудові інноваційної екосистеми та комерціалізації інтелектуальної власності та як вирішити ці проблеми, виходячи з інструментів українського законодавства та враховуючи міжнародні практики. Про це говорили представники ІР офісу під час зустрічі з науковою спільнотою AcademCity, науковим парком, який об’єднує 13 науково-дослідних установ НАН України.

   

  Заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук окреслив основні напрями діяльності офісу у сфері інновацій та трансферу технологій, зокрема:

   

  •  узагальнення міжнародної практики застосування законодавства у сфері інновацій;
  •  розроблення пропозицій щодо здійснення заходів з розвитку інноваційної системи;
  •  надання інформаційної, консультаційної, методологічної та методичної підтримки науково-дослідним установам з питань комерціалізації результатів інтелектуальної та творчої діяльності;
  •  удосконалення нормативно-правового, методологічного та інформаційно-аналітичного забезпечення сфери інновацій, розроблення відповідних пропозицій.

   

  “Комерціалізації інтелектуальної власності в Україні сприятиме синергія та злагоджена робота держави, науки та бізнесу. Саме тому для нас одним із першочергових кроків є розробка інструментів ефективної підтримки науковців, винахідників та інноваторів”, – зауважив Ігор Паренчук.

   

  На необхідності тісної співпраці та організації зустрічей з бізнесом, щоб врахувати їх запит на інноваційни продукт, що впливатиме на комерціалізацію інтелектуальної власності та ефективній розбудові інноваційної екосистеми України наголосила керівниця відділу розвитку інноваційної екосистеми Марина Зенова.

   

  Своєю чергою представники AcademCity наголосили на практичних аспектах та перепонах, які заважають ефективній розбудові інноваційної екосистеми та комерціалізації інтелектуальної власності.

   

  Насамперед, ці перепони пов’язані з діяльністю центрів колективного користування науковим обладнанням, зокрема в частині користування майном бюджетної установи.

   

  Також наукова спільнота звернула увагу на заходах, які б підвищували ефективність функціонування офісів трансферу технологій на базі наукових установ.

   

  Крім того, обговорили питання організації та проведення спільних просвітницьких заходів та навчальних ініціатив у сфері інновацій та трансферу технологій, а також майбутні напрями співпраці між ІР офісом та Київським академічним університетом, зокрема, в частині розроблення пропозицій щодо заходів з розвитку інноваційної екосистеми, ініціювання досліджень нормативно-правового, методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення інноваційної сфери та трансферу технологій в Україні.

   

  Довідково:

   

  AcademCity – науковий парк, який об’єднує 13 науково-дослідних установ НАН України.

   

   

  Читайте також:

   

  Команда ІР офісу запрошує на ІХ Міжнародний форум з інтелектуальної власності

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає