Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Доступність життєво необхідних ліків: в IP офісі відбулася зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні
    21 Червня 2023 Коментарів немає Irena

    Доступність життєво необхідних ліків: в IP офісі відбулася зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні

     

    Керівництво Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій і представники American Chamber of Commerce in Ukraine (ACC) обговорили перспективи змін законодавства в IP-сфері.

     

    Зокрема, йшлося про законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» щодо імплементації положення Болар».

     

    У зустрічі взяли участь:

     

    • від IP офісу – очільниця відомства Олена Орлюк, перший заступник директорки Богдан Падучак та радник директорки Микола Потоцький;

     

     

    • ACC представляли співголови комітету з питань інтелектуальної власності Олексій Столяренко, Олександр Козирєв та Катерина Олійник.

     

     

    Учасники торкнулися питання удосконалення правових механізмів реалізації прав пацієнтів щодо доступу до життєво необхідних лікарських засобів, розширення законодавчих можливостей для виробництва ліків національними фармацевтичними компаніями, а також дотримання прав іноземних виробників інноваційних ліків.

     

    Зокрема, говорили про перспективи повноцінної імплементації до законодавства України норм щодо “Правила Болар”, яке міститься у законодавстві іноземних країн і згідно з яким, зокрема, не вважаються порушенням патентних прав дії, спрямовані на реєстрацію генеричних лікарських засобів, що перебувають під патентною охороною.

     

    Водночас представники АСС наголосили на тому, що введення цієї норми має супроводжуватись застереженням про те, що генеричні лікарські засоби мають вводитись до цивільного обороту тільки після спливу строку патентної охорони.

     

    Сторони погодилися з тим, що відповідний законопроєкт після подальшого обговорення з громадськістю та фаховим середовищем з метою уточнення дискусійних позицій доцільно передати на розгляд парламенту.

     

    “Пріоритетом для ІР офісу є постійний діалог зі стейкхолдерами задля того, аби Україна була інвестиційно привабливою і для національного бізнесу, і для іноземного, зокрема потенційних країн-партнерів. І багаторічна практика, напрацьована в АСС, є позитивним орієнтиром для удосконалення законодавства та правозастосування в ІР сфері. Окрім того, для нас важливим є й питання гармонізації національного законодавства та подальшого зближення із законодавством і практикою ЄС”, – зазначила очільниця IP офісу Олена Орлюк.

     

    Під час зустрічі сторони також підняли питання посилення боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності та обговорили перспективи запуску в Україні ІР Суду у контексті подальшого розвитку України та її повоєнної відбудови.

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає