Чи є маленька чорна сукня обʼєктом інтелектуальної власності? Що у світі моди підлягає правовій охороні і як вберегти свої ідеї, ескізи, фірмовий стиль і торговельні марки?
Про все це йшлося під час чергової зустрічі, організованої ІР офісом у межах проєкту “34 полюси творчості”, яка була присвячена охороні прав інтелектуальної власності у фешн-індустрії та відбулася за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП).
Мода, як і будь-яка творча царина, потребує охорони прав ІВ, і українське законодавство має необхідні інструменти. Таку думку висловила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:
«Реформа у сфері інтелектуальної власності полягала в тому, щоб створити доступні та зручні для креаторів сервіси. Особливо це важливо в умовах сьогодення. Також ми розуміємо роль бізнесу в економіці держави, тому робимо все можливе для того, щоб сприяти його розвитку».
Зважаючи на те, що у фешн-індустрії правовій охороні може підлягати буквально все – оригінальні дизайнерські рішення, ескізи для нових моделей одягу, фотографії в каталогах одягу, фірмовий стиль бренду і, звісно ж, торговельні марки – спеціалісти ІР офісу спробували охопити якомога широке коло питань:
Запис зустрічі «34 полюси творчості: охорона інтелектуальної власності у фешн-індустрії» можна подивитися тут:
Також відео з тайм-кодами ключових тем можна знайти за посиланням в ютубі.
В обговоренні взяли участь співробітники ІР офісу та запрошені експерти:
Довідково:
Проєкт «34 полюси творчості: інтелектуальна власність у креативних індустріях» передбачає цикл зустрічей із представниками креативних індустрій для виявлення проблем, з якими стикаються креатори в контексті охорони прав інтелектуальної власності, та визначення можливих шляхів їх вирішення.
Читайте також:
Коментарів немає