Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “34 полюси творчості”: запрошуємо представників бібліотечної справи на онлайн-зустріч стосовно імплементації Марракеського договору
  26 Жовтня 2023 Коментарів немає Alex

  “34 полюси творчості”: запрошуємо представників бібліотечної справи на онлайн-зустріч стосовно імплементації Марракеського договору

   

  Фахівці IP офісу пояснять, як набуття в Україні чинності документу впливає на діяльність публічних бібліотек.

   

  Продовжується цикл зустрічей у рамках проєкту “34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях”. 2 листопада відбудеться наступний онлайн-захід. Цього разу фахівці українського IP офісу проведуть зустріч із представниками бібліотечної справи на тему “Імплементація Марракеського договору та її вплив на бібліотечну справу”.

   

  8 вересня 2023 року в Україні набув чинності Марракеський договір, який передбачає полегшений доступ до друкованих творів для людей із вадами зору. Імплементація Марракеського договору напряму впливає і на діяльність публічних бібліотек. 

   

  У Законі України “Про авторське право і суміжні права” ще у 2022 році було запроваджено новий випадок вільного використання – використання копій творів у доступному форматі в межах винятків з майнових авторських прав.

   

  Тож з метою обговорення подальшого застосування указаних законодавчих положень під час зустрічі з представниками бібліотечної справи розглянуть такі нюанси:

  • основні положення Марракеського договору;
  • бенефіціари та їхні права;
  • уповноважені органи; 
  • публічні бібліотеки, їхні права та обов’язки.

   

  Онлайн-зустріч пройде в онлайн-форматі (Zoom), початок – о 15:00.

   

  Для участі необхідна попередня реєстрація за посиланням. Там же можна поставити запитання спікерам.

   

  Довідково

   

  Проєкт “34 полюси творчості: інтелектуальна власність у креативних індустріях” передбачає цикл зустрічей із представниками креативних індустрій для виявлення проблем, з якими стикаються креатори в контексті охорони прав інтелектуальної власності, та визначення можливих шляхів їх вирішення.

   

  Читайте також:

   

  Полегшений доступ до інформації для людей із вадами зору: в Україні набув чинності Марракеський договір

   

  “34 полюси творчості”: IP офіс провів зустріч із представниками українських бібліотек

   

  IP офіс презентує чек-листи із серії “Авторське право в бібліотечній справі”

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає