Які механізми для боротьби з порушенням прав інтелектуальної власності застосовують в Японії, Мексиці та ЄС? Який досвід може почерпнути Україна для удосконалення національних інструментів боротьби з підробками та піратством в інтернеті?
Про це йдеться в огляді Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності ІР офісу “Боротьба з порушеннями прав інтелектуальної власності в інтернеті”, підготовленого за матеріалами 16-ї сесії Консультативного комітету ВОІВ із захисту прав.
Зокрема, в огляді йдеться про:
Наприклад, у Японії для виявлення контрафактної продукції та запобігання її появі на японському ринку застосовують цілу низку технологій: від зіставлення зображень об’єктів та спеціальної технології друку – до бирок на інтегральних мікросхемах для підтвердження автентичності та технології блокчейн.
В Мексиці діє спеціальний орган (Мексиканський інститут промислової власності), який має повноваження вживати тимчасових заходів для блокування вебсайтів, що порушують права інтелектуальної власності.
Детальніше про це, а також про досвід, який може бути релевантним для України, читайте в огляді Центру спостереження IPR.
Довідково:
Огляд підготовлено за матеріалами 16-ї сесії Консультативного комітету ВОІВ із захисту прав, що проходила у Женеві 31 січня по 2 лютого 2024 року і була присвячена боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності в глобальній мережі Інтернет.
Читайте також:
Коментарів немає