Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • ІР офіс працює над забезпеченням охорони і захисту ІР у сфері виноградарства та виноробства – Олена Орлюк під час церемонії Ukrainian Wine Ambassador 2024
    02 Вересня 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

    ІР офіс працює над забезпеченням охорони і захисту ІР у сфері виноградарства та виноробства – Олена Орлюк під час церемонії Ukrainian Wine Ambassador 2024

    Географічні зазначення – це унікальні та комплексні об’єкти, якими може пишатися вся країна, адже для виробництва цих вин об’єднуються виробники регіону, які відповідають за високу якість продукту своєю репутацією.

     

    На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час заходу Ukrainian Wine Ambassador 2024 – церемонії нагородження переможців третього Всеукраїнського відбору офіційних вин-амбасадорів від національних виробників. Також участь у заході взяв радник директора ІР офісу Микола Потоцький.

     

    Церемонія відбулася в межах проєкту “Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin”.

     

    Ukrainian Wine Ambassador 2024

    Олена Орлюк зазначила про те, що ІР офіс працює над забезпеченням охорони і захисту прав інтелектуальної власності у сфері виноградарства та виноробства.

     

    У цьому році ІР офіс зареєстрував два географічні зазначення для тихого вина “Долина Фрумушика” та “Закарпатське вино”. А торік було зареєстровано чотири географічні зазначення для вина: ШАБАГ, АША-АБАГ, Придунайська Бессарабія, ЯЛПУГ. До того було зареєстровано ще сім географічних значень для вин, які походять, зокрема, із українського Криму.

    За словами очільниці ІР офісу, географічні зазначення – це далеко не всі інструменти інтелектуальної власності, якими можна захистити продукт. Назву вина, логотип виноробні або етикетку можна і треба реєструвати як торговельну марку. Це дозволить ідентифікувати продукт на ринку, захистити бренд від підробок і несанкціонованого використання.

     

    Також реєстрація торговельної марки додає додаткової цінності продукції. А це важливо для підтримки національної економіки та впізнаваності нашого продукту на іноземних ринках.

     

    “Аби не бути голослівною, наведу деякі цифри. За часи незалежності України до національного відомства було подано понад 1600 заявок та зареєстровано 845 свідоцтв на торговельні марки у сфері виноробства”, – навела статистику Олена Орлюк, додавши:

     

    “Війна росії проти України дуже сильно вплинула на показники виноробства і на активність заявників. Але навіть попри активні бойові дії, постійні ракетні обстріли, енергетичну кризу за період з 24 лютого 2022 року по 31 липня 2024 року до ІР офісу було подано 48 заявок на торговельні марки, пов’язані з виноробством. Ми розглядаємо ці заявки, і якщо вони відповідають умовам набуття правової охорони – реєструємо торговельні марки”

     

    Крім того український ІР офіс відстоює інтереси України в міжнародних організаціях. Як, наприклад, влітку цього року, коли на полях Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у складі української делегації робили заяви на захист Мелітопольської черешні – нашого географічного зазначення, яке прямо під час асамблей ганебно зареєстрував роспатент.

     

    “Проголосоване рішення ВОІВ додало нам юридичних механізмів захищати інтелектуальну власність наших виробників – зі всієї України, в тому числі й з тимчасово окупованих територій. Тож рухаємо українські географічні зазначення в ЄС, аби забезпечити їм рівноцінний захист на європейських ринках”, – резюмувала Олена Орлюк. 

     

    Також під час заходу Олена Орлюк разом із генеральним директором Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості “Укрвинпром” Володимиром Кучеренко вручила рішення про реєстрацію двох географічних зазначень – “Долина Фрумушика” та “М’ясо баранини Фрумушика/Баранина Фрумушика” – власнику підприємства “Фрумушика-Нова” Олександру Паларієву.

     

    Окрім того очільниця ІР офісу вручила директору “Укрвинпром” свідоцтво про реєстрацію торговельної марки “WINE OF UKRAINE”. Ця ТМ була зареєстрована після рішення Комісії “Україна”, яка нещодавно відновила свою роботу. 

    Довідково:

     

    Ukrainian Wine Ambassador 2024 – це захід, спрямований на покращення розвитку винної дипломатії в Україні та зміцнення підтримки українських виробників. Понад двадцять найкращих зразків, які були відібрані провідними спеціалістами виноградарсько-виноробної галузі та видатними сомельє України, стануть офіційними винами-амбасадорами та представлятимуть Україну в найбільшому культурному центрі винної спадщини La Cité du Vin (Місто вина) у французькому місті Бордо.

     

    Корпорація “Укрвинпром” є офіційним партнером Фонду культури та цивілізації вина, а також амбасадором українських вин у музеї La Cité du Vin з 2022 року.

     

    Фото надані ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».

     

    Читайте також:

     

    Результати Всеукраїнського відбору Амбасадорських вин 2023: список переможців, які представлятимуть Україну в Місті Вина

     

    10 головних IP подій серпня: ГЗ Херсонський кавун, ТМ “Шухевич” і авторське право на комп’ютерну програму для університетів

     

    Набули чинності нові правила реєстрації географічних зазначень для українських виробників

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає