У межах Українського тижня інтелектуальної власності (IP Week 2025), відбувся фінал програми Lab2Market MedTech, який став кульмінацією кількох місяців інтенсивної роботи понад 20 команд українських науковців, винахідників і підприємців. Ці команди пройшли серію тренінгів, менторських сесій, отримали експертну підтримку та підготували свої розробки до виходу на ринок.
До фіналу, який відбувся 22 квітня, дійшли 12 команд, кожна з яких презентувала свій MedTech стартап-проєкт. Їх оцінювала команда журі:
Переможцями Lab2Market MedTech стали такі стартап-проєкти:
Представниця проєкту Tayra.ai отримала інноваційний ваучер від компанії «Юрія-Фарм» на суму 5000 доларів за перше місце
ШІ “Медичний писар” – програма, яка за допомогою штучного інтелекту заповнює медичну документацію під час візиту пацієнта до лікаря.
Цей продукт працює як API, інтегрований в медичну інформаційну систему (МІС). Під час візиту пацієнта в МІС записується аудіозапис, який обробляється ШІ-системою Tayra (транскрибується, витягується тільки релевантна медична інформація, структурується, розподіляється по ролях) і вставляється в потрібні поля в самій МІС (заповнюється картка пацієнта). В результаті лікар економить 50% робочого часу,а лікарське заключення стає більш повним.
Представник проєкту IMPULSAR отримав інноваційний ваучер від компанії «Юрія-Фарм» на суму 3000 доларів за друге місце
Спеціальній смарт-браслет, який заздалегідь сповіщає людей з епілепсією про ймовірність розвитку кризового стану.
Проєкт працює з вразливими групами та людьми з особливими потребами (епілепсія та інші ментальні розлади). За допомогою смарт-браслету Impulsar, який працює на ШІ, користувач зможе контролювати свій стан, а його лікар зможе слідкувати за показниками та коригувати терапію з метою зменшення нападів. Рідні ж завжди знатимуть місцеперебування людини з епілепсією напередодні можливої кризи.
Представник проєкту CAMS-AIR отримав інноваційний ваучер від компанії «Юрія-Фарм» на суму 2000 доларів за третє місце
Проєкт для оптимізації передопераційного планування коронарних анастомозів з використанням штучного інтелекту та аналізу даних коронарної ангіографії.
Технологічні рішення проєкту дозволяють автоматично визначати ключові параметри коронарних артерій (довжину, діаметр та кути біфуркацій) для оптимізації локалізації та кутів накладання анастомозів при виконанні операції коронарного шунтування у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.
Алгоритм на основі ШІ аналізує зображення, отримані з DICOM-файлів, та надає рекомендації для хірургічного втручання.
Також у фіналі Lab2Market MedTech взяли участь такі командні проєкти:
Заступник директора УКРНОІВІ Ігор Паренчук подякував командам, які пітчили стартап-проєкти, а також усім, хто долучився до організації фіналу Lab2Market MedTech, зазначивши:
“Сьогодні для України є надзвичайно важливими такі галузі, як MilTech та MedTech. Коли йдеться про MilTech – то це технології захисту нашої держави від ворога. MedTech – технології, які рятують життя. Тому наразі потрібно докладати максимум зусиль, щоб такі інноваційні розробки, які представили сьогодні команди, виходили на економічний та соціальний ринок. Ми розуміємо, що тільки інноваційний шлях є запорукою нашої економіки. Це є і запорукою нашої перемоги”.
Ігор Паренчук (ліворуч) і Олексій Лось
Керівник департаменту розробок та наукових досліджень компанії ЮРІЯ-ФАРМ Олексій Лось також подякував учасникам та організаторам заходу, додавши:
“Команди зробили чудові презентації, продемонструвавши різні технології. І хочеться, щоб таких проєктів ставало все більше і більше, а наступного разу учасники візуалізували свої продукти та продемонстрували прототипи. Яким би сьогодні не був результат для команд, головне – рухатися далі та йти вперед. Якщо не здаватися – будуть перемоги та гідні результати”.
Після заходу учасники програми отримали можливість побувати з екскурсією на виробництві “Фармак”
Допомогу в організації фіналу та в формуванні призового фонду для переможців Lab2Market MedTech надали:
Довідково:
Lab2Market MedTech – адаптована підприємницька програма навчання, яка допомагає дослідникам, винахідникам та вченим отримати знання, необхідні для успішної комерціалізації результатів наукових досліджень у медичній сфері та виведення їх на ринок.
Програма має на меті зменшення ризиків та скорочення часу виведення результатів медичних досліджень з лабораторії на ринок шляхом об’єднання зусиль академічної та бізнес-спільноти.
Читайте також:
Фінал Lab2Market MedTech: як продати ідею та виграти конкуренцію – настанови від партнерів проєкту
IP Week 2025: презентуємо гайд про інтелектуальну власність у музиці
Коментарів немає