Як можуть охоронятись авторським правом обʼєкти, згенеровані штучним інтелектом, – обговорювали під час онлайн зустрічі фахівці ІР офісу та представники порталу CASES.
Йшлося зокрема про охорону об’єктів правом особливого роду за законодавством про авторське право, а саме:
• неоригінальних об’єктів, згенерованих комп’ютерною програмою ChatGPT;
• неоригінальних об’єктів, згенерованих комп’ютерною програмою Midjourney;
• правовий режим охорони об’єктів згенерованих за допомогою штучного інтелекту в розрізі законодавства України;
• правовий режим охорони об’єктів згенерованих за допомогою штучного інтелекту в розрізі міжнародного законодавства.
Це тільки початок дискусії у спільноті стосовно авторських прав на згенеровані штучним інтелектом обʼєкти, – зазначив начальник відділу розвитку креативних секторів економіки Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів ІР офісу Дмитро Дорошенко.
“Закон України “Про авторське право і суміжні права” насправді є прогресивним в частині охорони об’єктів, згенерованих за допомогою штучного інтелекту, і відповідає нормам європейського законодавства. Проєкт у рамках постійного співробітництва із представниками порталу CASES об’ємний, зараз він на стадії планування. Тема нова і дуже обширна. Ми вже запланували провести лекцію про охорону неоригінальних об’єктів, згенерованих штучним інтелектом, за ст 33 Закону України “Про авторське право і суміжні права”, а також випуск серії фільму”, – наголосив представник ІР офісу.
Читайте також:
Коментарів немає