Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Відмова від представництва інтересів осіб, пов’язаних з країною-агресором – у фокусі уваги зустрічі представників ІР офісу та НАПА
    14 Жовтня 2023 Коментарів немає Irena

    Відмова від представництва інтересів осіб, пов’язаних з країною-агресором – у фокусі уваги зустрічі представників ІР офісу та НАПА

     

    Представники ІР офісу та Національної асоціації патентних повірених України (НАПА) провели регулярну робочу зустріч, під час якої обговорили нагальні питання, які хвилюють ІР спільноту: щодо передачі патентної документації стосовно винаходів, пов’язаних з лікарськими засобами, до міжнародних баз даних, інструментів патентного пошуку в СІС УКРНОІВІ, механізму відмови від представництва інтересів осіб, пов’язаних з країною-агресором, поновлення реєстрації авторського права та договорів, які стосуються майнових прав на твір, стану роботи з проєктами нормативно-правових актів, які регулюють діяльність Апеляційної палати, Комісії “Україна”, атестації патентних повірених тощо.

     

    Участь у заході взяли: радник директора ІР офісу Микола Потоцький, начальник департаменту забезпечення державних реєстрацій інтелектуальної власності Святослав Лященко, заступник начальника цього департаменту Володимир Єсєв, начальник відділу прав на позначення Тетяна Терехова та начальник відділу державної реєстрації авторського права Олена Ігнатьєва.

     

    Представники ІР офісу повідомили зацікавлену спільноту про те, що сьогодні ведеться робота щодо передачі патентної літератури до міжнародних баз, але цей процес є тривалим, оскільки потребує перекладу англійською мовою специфічної категорії документів, узгодження формату документів тощо.

     

    Під час заходу зазначалося, що до ІР офісу продовжують надходити запити на відмову від представництва інтересів осіб, пов’язаних країною-агресором. Особа, яка хоче відмовитися від представництва інтересів осіб, пов’язаних з росією, може подати до ІР офісу відповідне повідомлення. Сплата збору за подання такого повідомлення не вимагається.

     

    Окрім того, були окреслені перспективи щодо відновлення роботи Апеляційної палати, Комісії «Україна», початку атестації патентних повірених. Микола Потоцький поінформував, що проєкти підзаконних актів, які стосуються цих питань, перебувають на погоджені у відповідних органах влади – і вже від їх завантаженості залежить наскільки швидко ці акти будуть прийняті. Відповідні колегіальні органи розпочнуть роботу негайно після затвердження зазначених актів.

     

    “Ми працюємо над концептуальним оновленням підзаконних актів, удосконалюємо процедури ведення реєстрів, працюємо над покращенням електронної взаємодії з заявниками, в тому числі і щодо запровадження можливості обміну електронними документами, які стосуються розпоряджання правами промислової власності, та діяльності колегіальних органів, через СЕВ ЗЕС. Наприклад, нещодавно ІР офіс впровадив можливість подавати заявки на ОПІВ в електронній формі через системи подання електронних заявок та систему електронної взаємодії – в робочі дні з 01 години 00 хвилин до 23 години 59 хвилин. До кінця цього року очікується ухвалення низки важливих актів, тому ІР офіс планує серію заходів щодо роз’яснення застосування нових положень”, – зазначив Микола Потоцький.

     

    Читайте також:

     

    Мін’юст зареєстрував новий Порядок реєстрації авторського права

     

    КМУ затвердив механізм захисту особистих немайнових прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, у разі відсутності спадкоємців

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає