Заходи, співорганізатором яких напередодні Різдва та Нового року став IP офіс, допомогли дітям зрозуміти основні поняття ІВ та її важливість для орієнтації у сучасному світі творчості та ідей.
Лекції та майстер-класи підготували тьютори-підлітки з OkStudy у межах проєкту “Злагода”. Запрошеною спікеркою стала Ольга Кулініч – начальниня департаменту “Академія інтелектуальної власності” українського IP офісу.
Таку тему мала перша зустріч, яка пройшла 13 грудня. Тоді ж відбувся майстер-клас “Навіщо нам творчість, або Різдвяна майстерня ідей”.
Ця подорож у світ інтелектуальної власності дала маленьким слухачам відповіді на такі питання:
Таку тему охопила зустріч, що відбулась 16 грудня. Вона пройшла разом з майстер-класом “Магія творчості: подорожі історіями Різдва”.
Діти пригадали відомих персонажів – Гаррі Поттера, Алісу в Країні Чудес, Санта Клауса – та обговорили особливості надання правової охорони творам, їхнім назвам та персонажам. Дізналися про різницю між майновими та немайновими правами автора, чому не можна копіювати творіння інших творців, а також, чому авторське право не охороняє ідею автора, а тільки форму її реалізації.
Це тема зустрічі 17 грудня з майстер-класом “Голос Різдва. Колядки, щедрівки та святкові пісні”.
Учасники отримали відповіді на такі питання:
Зустріч 20 грудня була присвячена винаходам, патентам, секретам створення улюблених новорічних іграшок. Також пройшов відповідний майстер-клас “Секрети новорічних прикрас та іграшок”.
Діти отримали відповіді на такі питання:
Поєднання лекції та майстер-класів на кожному заході дозволило учасникам не лише краще засвоювати матеріал, а й створювати власні проєкти. Діти мали змогу втілити в життя свої ідеї, створюючи різдвяні листівки, вірші, святкові історії, ескізи ялинкових прикрас.
“Кожна ідея має свою цінність. Правильне використання та захист інтелектуальної власності є ключем до стимулювання новаторського мислення та розвитку креативності у молодого покоління”, – зазначила Ольга Кулініч.
Довідково:
Правопросвітницькі зустрічі відбувалися в межах проєкту “Формування культури консенсуального вирішення конфліктів як спосіб досягнення справедливості в українському суспільстві”, що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.
Читайте також:
Права дитини на власні шедеври: правопросвітницькі зустрічі з маленькими творцями
Які права та обов`язки мають юні креатори: підсумки нової правопросвітницької зустрічі з дітьми
ІР та молодь: вийшов новий випуск інформаційного бюлетеня CEBS Newsletter
Коментарів немає