Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Права дитини на власні шедеври: правопросвітницькі зустрічі з маленькими творцями
  03 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

  Права дитини на власні шедеври: правопросвітницькі зустрічі з маленькими творцями

   

  Не “каракулі”, а шедевр, який може бути захищений авторським правом. Чому не можна видавати чуже домашнє завдання за своє чи знімати на власний смартфон фільм у кінотеатрі?

   

  Урок про культуру інтелектуальної власності для дітей і підлітків провели хлопці і дівчата з освітньої онлайн-платформи OkStudy на базі благодійного проєкту “Разом з тобою”. Захід був присвячений темі “Права дитини на власні шедеври”, і до нього долучились фахівці ІР офісу.

   

  Зокрема говорили про:

  • що таке інтелектуальна власність та чому кожен з юних слухачів вже є справжнім творцем;
  • права автора та з якого моменту вони виникають;
  • що робити, якщо твої авторські права порушено.

   

  Запрошена спікерка від ІР офісу – Ольга Кулініч, начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності”, – провела творчий інтерактивний воркшоп “Як створити власний шедевр?”. Вона пояснила маленьким слухачам, в чому проявляється оригінальність твору, як створюються шедеври та як можна заробляти на своїх фантазіях навіть у юному віці.

   

  Під час онлайн-заняття діти мали змогу створити власні шедеври, маючи всього 4 маленьких елементи малюнка у вигляді “каракуль”.

   

  Маленькі креатори були у захваті від заняття і по завершенні хвалились новими знаннями про авторське право на свої шедеври.

   

  Наступний урок про охорону результатів творчості “Права та обовʼязки юних творців” відбудеться вже 8 листопада 2023 року о 18:00.

   

  • Тривалість: 1 година.
  • Формат: онлайн.
  • Платформа: Zoom.

   

  Розклад занять, посилання на приєднання та інша актуальна інформація — в Telegram-каналі.

   

  Довідково:

   

  Правопросвітницькі зустрічі проводяться в межах проєкту “Формування культури консенсуального вирішення конфліктів як спосіб досягнення справедливості в українському суспільстві”, що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

   

  Читайте також:

   

  Авторське право – інструмент заохочення творчості та інновацій, а не бар’єр для доступу до наукових досягнень, – Олена Орлюк на OSIU2023 

   

  Q&А sessions: PRO експертизу об’єктів промислової власності

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає