Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Права дитини на власні шедеври: правопросвітницькі зустрічі з маленькими творцями
    03 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

    Права дитини на власні шедеври: правопросвітницькі зустрічі з маленькими творцями

     

    Не “каракулі”, а шедевр, який може бути захищений авторським правом. Чому не можна видавати чуже домашнє завдання за своє чи знімати на власний смартфон фільм у кінотеатрі?

     

    Урок про культуру інтелектуальної власності для дітей і підлітків провели хлопці і дівчата з освітньої онлайн-платформи OkStudy на базі благодійного проєкту “Разом з тобою”. Захід був присвячений темі “Права дитини на власні шедеври”, і до нього долучились фахівці ІР офісу.

     

    Зокрема говорили про:

    • що таке інтелектуальна власність та чому кожен з юних слухачів вже є справжнім творцем;
    • права автора та з якого моменту вони виникають;
    • що робити, якщо твої авторські права порушено.

     

    Запрошена спікерка від ІР офісу – Ольга Кулініч, начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності”, – провела творчий інтерактивний воркшоп “Як створити власний шедевр?”. Вона пояснила маленьким слухачам, в чому проявляється оригінальність твору, як створюються шедеври та як можна заробляти на своїх фантазіях навіть у юному віці.

     

    Під час онлайн-заняття діти мали змогу створити власні шедеври, маючи всього 4 маленьких елементи малюнка у вигляді “каракуль”.

     

    Маленькі креатори були у захваті від заняття і по завершенні хвалились новими знаннями про авторське право на свої шедеври.

     

    Наступний урок про охорону результатів творчості “Права та обовʼязки юних творців” відбудеться вже 8 листопада 2023 року о 18:00.

     

    • Тривалість: 1 година.
    • Формат: онлайн.
    • Платформа: Zoom.

     

    Розклад занять, посилання на приєднання та інша актуальна інформація — в Telegram-каналі.

     

    Довідково:

     

    Правопросвітницькі зустрічі проводяться в межах проєкту “Формування культури консенсуального вирішення конфліктів як спосіб досягнення справедливості в українському суспільстві”, що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

     

    Читайте також:

     

    Авторське право – інструмент заохочення творчості та інновацій, а не бар’єр для доступу до наукових досягнень, – Олена Орлюк на OSIU2023 

     

    Q&А sessions: PRO експертизу об’єктів промислової власності

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає