Ідеї, які здатні заробляти! ІР офіс продовжує розвивати регіональне інноваційне середовище в партнерстві з провідними українськими вишами.
Цього разу у Луцьку фахівці IP офісу провели серію воркшопів та відкрили Центри підтримки технологій та інновацій (TISC) у Луцькому національному технічному університеті (ЛНТУ) та Волинському національному університеті імені Лесі Українки (ВНУ). Також з вишами підписали меморандуми про співпрацю та окреслили подальші напрями співробітництва.
Результатом такого партнерства стане:
“Технології, які створюються українськими талантами сьогодні, визначатимуть наше завтра. І в цьому контексті інновації стають ключовим фактором у побудові майбутнього, де кожна нова ідея, кожен науковий прорив, кожен інноваційний стартап є стратегічним кроком до створення стійкої та прогресивної економічної системи.
Ігор Паренчук
Стартапи, зокрема університетські, представляють собою майстерню новаторських ідей, які перетворюють сучасні виклики у можливості. Комерціалізація досліджень з університетських лабораторій до бізнес-сектору створює міцні зв’язки між наукою та практикою, розвиваючи інноваційну екосистему”, – наголосив заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук.
Луцький національний технічний університет є лідером серед закладів вищої освіти у Волинській області, який генерує інновації. Під час зустрічі представників IP офісу та ЛНТУ було обговорено питання створення регіонального IP&Innovations Hub у Волинській області на базі університету.
Цей хаб має об’єднати університети, підприємства, регіональну торгово-промислову палату, громадські організації та інші елементи інноваційної інфраструктури області.
Така взаємодія створить сприятливе інноваційне середовище для розвитку і впровадження новаторських ідей, сприяючи технологічному прогресу, підвищенню конкурентоспроможності та забезпеченню сталого економічного зростання регіону.
У Луцькому національному технічному університеті було відкрито й презентовано студентам, аспірантам, викладачам та співробітникам Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), працівники якого здійснюватимуть консультаційну підтримку в сфері інтелектуальної власності та інновацій, сприятимуть розвитку та комерціалізації стартапів з метою формування середовища концентрації інтелектуального капіталу, генерування ідей, нових наукових знань та технологій.
Також в Луцькому національному технічному університеті представники ІР офісу провели воркшоп щодо комерціалізації інтелектуальної власності та розвиток стартапів.
“National IP&Innovations Hub є важливим каталізатором розвитку стартап-екосистеми, його роль полягає в тому, щоб об’єднувати талановитих винахідників, інноваторів, підприємців, інвесторів та експертів з різних галузей для спільної роботи над реалізацією ідей, що мають потенціал змінити світ”, – наголосила Ольга Кронда, начальниця Департаменту розвитку інновацій IP офісу.
Ольга Кронда
“Комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності – це ключовий етап для стартапів у масштабуванні на ринку. Справжній успіх полягає в здатності перетворювати інтелектуальний капітал у вартість, відкриваючи нові можливості та ринки для інновацій, важливу роль у якому відіграють Центри підтримки технологій та інновацій”, – підкреслила Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі TISCs IP офісу.
“Координація грантової діяльності IP офісу є невід’ємною частиною підтримки стартапів, які мають складову інтелектуальної власності. Ці гранти – ефективна можливість для молодих інноваторів реалізувати свої креативні ідеї”, – зазначила Галина Штогрин, начальниця відділу координації грантової діяльності Департаменту розвитку інновацій IP офісу.
зліва направо: Анастасія Ярмолюк і Галина Штогрин
Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) відкрили та презентували і у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Також фахівці ІР офісу провели просвітницький воркшоп про інтелектуальну власність та інновації як стратегічно важливі напрями розвитку України.
“Стимулюючи розвиток сфери IP та допомагаючи в здійсненні комерціалізації інновацій, ІР офіс стає містком між науковим дослідженням та практичним використанням знань, відкриваючи шлях для нових можливостей і розвитку. Його діяльність сприяє не тільки створенню сприятливого інноваційного середовища для наукового розвитку, але й робить можливим перехід від досліджень до практичної комерціалізації, відкриваючи шлях для сталого економічного росту та інноваційного прогресу”, – зазначила Ольга Кронда.
Під час воркшопу викладачі та студенти ВНУ дізнались про інструменти TISCs, які допомагають ефективній трансформації дослідницьких відкриттів у конкретні інноваційні продукти. А також – про гранти, які можуть стати ключем до нових можливостей та стимулом розвитку українських освітньої та наукової сфер. Усі ці інструменти вже ефективно працюють в межах National IP&Innovations Hub.
Читайте також:
Коментарів немає