Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Бізнес-інкубація і технології: ІР офіс презентує концепцію Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій – IP&I Hub
    18 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

    Бізнес-інкубація і технології: ІР офіс презентує концепцію Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій – IP&I Hub

     

    Комерціалізація інтелектуального потенціалу України, повний консультативний цикл та сервіс “єдиного вікна” для винахідників і креаторів. ІР офіс підготував концепцію першого в Україні Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій – IP&I Hub.

     

    Його функції:

     

    • бізнес-інкубація та інформаційна акселерація;
    • пошук грантів та консультаційна підтримка креаторів і винахідників;
    • підвищення кваліфікації фахової спільноти сфери інтелектуальної власності;
    • сприяння діяльності лабораторій;
    • коворкінгові простори;
    • хелпдеск (Єдина цифрова платформа);
    • підвищення культури поваги до інтелектуальної власності.

     

    Для креаторів та винахідників IP&I Hub пропонує такі інструменти:

     

    • Єдине вікно. Це можливість подачі заявок, експертиза, реєстрація прав на об’єкти права інтелектуальної власності, реєстрація передачі прав ІВ тощо.
    • IP&I інформаційний кластер. Дозволяє обмінюватися і синтезувати інформацію у сфері інновацій (які розробники є, які розробки існують тощо), а також показати успішні кейси комерціалізації об’єктів ІВ.
    • Платформа відкритих інновацій. Дозволить об’єднати шукачів і постачальників технологій і, відповідно, інвесторів. Цей інструмент стимулювання розвитку інновацій є одним із прикладів гармонізації українського законодавства щодо публічних закупівель із законодавством ЄС.
    • Інструменти патентної аналітики. Це персоналізований дашборд із найактуальнішою інформацією, що дозволить приймати обґрунтовані рішення як інноваторам, так і потенційним інвесторам.
    • Програми підтримки. Це програми підприємництва для інноваторів (Lab2Market), різноманітні конкурсні заходи стартапів спільно з партнерами, TISC, просвітницька діяльність (зокрема за участі IP Academy), підвищення кваліфікації, конференції, форуми, виставки, лабораторії та коворкінги.
    • Єдина цифрова платформа. Інформаційна платформа, база даних, яку у майбутньому можна функціонально поєднати з “Дією”. А також мобільний додаток до платформи.

     

    Всі ці інструменти разом із фаховими консультаціями команди ІР офісу дозволять привернути увагу іноземних інвесторів до інноваційного та інтелектуального потенціалу українських винахідників і креаторів. А також сприятимуть покращенню бізнес-клімату та підвищать конкурентоздатність України на світових ринках.

     

    Як зазначила керівниця IP офісу Олена Орлюк, IP&I Hub – це елемент інноваційної екосистеми, яка допоможе Україні на шляху наближення до Перемоги та у післявоєнній відбудові та розвиткові економіки України. Ми можемо скористатися успішним міжнародним досвідом Японії і Південної Кореї:

     

    “Головна ідея запровадження нашого національного IP&I Hub – створити професійний майданчик, який дозволить об’єднати винахідника, креатора, автора, розробника, інноватора з бізнесом та інвесторами. Та надати відповідні кейси щодо супроводу, професійний консалтинг тощо. Цей майданчик має бути так само цікавий та корисний для бізнесу – насичено презентувати розробки, які є в Україні, та інформувати щодо перспективних галузей для подальшого розвитку. Досягти цього можливо завдяки практичним інструментам, які ми запроваджуватимемо. Це, зокрема, Єдине вікно для подачі заявок, експертизи, реєстрації прав на об’єкти права інтелектуальної власності, реєстрація передачі прав ІВ, оцінка, супроводження трансферу технологій”, – зазначила Олена Орлюк.

     

    В обговоренні проєкту майбутнього IP&I Hub взяли участь профільний заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів, представники Мінекономіки, бізнес-спільноти, щоб отримати зворотний зв’язок від бізнесу, а далі презентувати іншим групам стрейкхолдерів. Усі погодилися, що майбутній IP&I Hub має об’єднати державний і приватний сектори, широку інноваційну спільноту та потенційних інвесторів.

     

    Читайте також:

     

    “IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність”: стратегічна онлайн-сесія для менеджерів з трансферу технологій

     

    Світовий тренд ІР – інновації та комерціалізація, Україна його реалізовуватиме, – Олена Орлюк

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає