Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Відновлення інфраструктури України за допомогою інноваційних технологій: ІР офіс домовився про посилення партнерства з КНУБА
  07 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Відновлення інфраструктури України за допомогою інноваційних технологій: ІР офіс домовився про посилення партнерства з КНУБА

   

  Будівельна та архітектурна галузі сьогодні є критично важливими напрямками відбудови та розвитку України. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з представниками Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА), на якій обговорювалися питання посилення співпраці та відновлення інфраструктури України за допомогою інноваційних технологій.

   

  ІР офіс під час зустрічі представили:

   

  • Олена Орлюк, очільниця ІР офісу;
  • Ігор Паренчук, заступник директора ІР офісу;
  • Ольга Кронда, начальниця Департаменту розвитку інновацій;
  • Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій.

   

  “Сьогодні необхідно створювати умови для повернення втраченого через війну людського капіталу в Україну. Співпраця ІР офісу та Київського національного університету будівництва і архітектури повинна надати можливості для відновлення української інфраструктури у впровадженні інновацій у будівництві. ІР офіс активно сприяє охороні прав на об’єкти інтелектуальної власності для запровадження новаторських змін у будівництві та інших напрямках”, – зазначила Олена Орлюк.

   

   

  За її словами, попри спроби росіян знищити наш інноваційний потенціал, Україна продовжує провадити інноваційну діяльність та розвиватися.

   

  “Тож, дуже важливо швидко та якісно відновлювати та вдосконалювати нашу інфраструктуру, оскільки це допоможе підняти економічний рівень країни та запровадити кращу логістику і забезпечення для наших військових”, – переконана Олена Орлюк. На її думку, цього можливо досягти за рахунок впровадження сучасних інноваційних технологій, зокрема за допомогою технологій, які активно розвиваються у КНУБА.

   

  Посилення співробітництва ІР офісу та КНУБА було задекларовано у меморандумі, який під час зустрічі підписали Олена Орлюк та ректор Університету Петро Куліков.

   

   

  Окрім того, на базі КНУБА було відкрито TISC, який надаватиме консультаційні послуги з питань охорони прав інтелектуальної власності та інновацій для винахідників та інноваторів. Це допомогатиме розвитку інноваційних проєктів у сфері архітектури та будівництва. Охорона прав на об’єкти інтелектуальної власності у цій пріоритетній для України галузі є особливо важливою в контексті відновлення України та залучення інвестицій в проєкти, у яких велику роль відіграють інноваційні технології.

   

  Київський національний університет будівництва та архітектури є яскравим прикладом розвитку інновацій у сфері будівництва та архітектури. Університет планує впроваджувати концепцію ВІМ-технологій, які розвинені в ЄС. BIM-технології можуть суттєво наблизити український будівельний ринок до європейського та сприяти співпраці між Україною та ЄС.

   

   

  Читайте також:

   

  Розвиток інноваційного середовища у Полтаві: співпраця з Політехнікою і відкриття нового TISC на базі торгово-промислової палати

   

  Представників IP офісу обрано до комітетів програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт Європа”

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає