Європейська комісія прийняла Рекомендацію, спрямовану на боротьбу з контрафактною діяльністю як в інтернеті, так і офлайн. Рекомендація передбачає створення спеціального інструментарію ЄС для боротьби з підробками, підкреслюючи ключову роль EUIPO у захисті IP прав.
Рекомендація містить ряд стратегічних ініціатив, спрямованих на:
Дана ініціатива була розроблена на виконання плану заходів Європейської комісії у сфері інтелектуальної власності 2020 року і ґрунтується на практиці та напрацювання Європейської обсерваторії з питань порушення прав інтелектуальної власності Також представниками Обсерваторії було ініційовано проведення низки семінарів із залученням стейкхолдерів.
Рекомендація отримала назву «Інструментарій ЄС для боротьби з підробками». У документі наголошується на ключовій ролі EUIPO у захисті ПІВ та передбачається, що відповідний інструментарій спрятиме систематизації інформації, відстеженню передового досвіду та посиленню міжнародного співробітництва у сфері захисту прав інтелектуальної власності.
«Опублікована сьогодні Рекомендація підкреслює значну роботу, проведену представниками Обсерваторії EUIPO у сфері захисту прав інтелектуальної власності, і є чітким сигналом для продовження боротьби з підробками, приділяючи особливу увагу цифровому захисту прав інтелектуальної власності. Ми готові підтримати Комісію в цій ініціативі», – зазначив виконавчий директор EUIPO Жоао Неграу.
Ключовим завданням є посилення співпраці між правовласниками, постачальниками послуг та правоохоронними органами з особливим акцентом на застосуванні новітніх технологій. Заходи, перераховані у Рекомендації, стануть дієвим поштовхом для активізації дій, спрямованих на підтримку захисту ПІВ. Зокрема, йдеться про:
Серед інструментів у Рекомендації виділяється IP scan enforcement voucher (ваучер щодо перевірки дотримання прав інтелектуальної власності) – ініціатива Фонду МСП (SME Fund), спрямованій на зміцнення потенціалу малих та середніх підприємств в управлінні IP прав та їх захисті.
Йдеться про надання фінансової підтримки МСП для отримання консультацій експертів щодо захисту ПІВ, упередження порушення прав інших осіб, що є важливим кроком на шляху до посилення правової стійкості МСП.
Додаткові заходи передбачають:
Наступним важливим етапом стане моніторинг Європейською Комісією за підтримки EUIPO результатів впливу та імплементації Рекомендації протягом наступних трьох років.
За результатами моніторингу Комісія оцінить, чи потрібні додаткові заходи на рівні ЄС. Також буде здійснено аналіз впливу Закону про цифрові послуги та Рекомендацій щодо боротьби з онлайн-піратством в контексті спортивних та інших live-подій на забезпечення дотримання IP прав.
Читайте також:
Коментарів немає